Sõidujagamine Eestis kolm korda levinum kui Euroopas

21. detsember 2017, 14:28
Eurooplasi huvitab jagamisplatvormidest sõidujagamise rakenduste asemel pigem majutusteenused, mida pakub näiteks Airbnb.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171221/NEWS/171229893/AR/0/AR-171229893.jpg
Ainult tellijale

Euroopa Liidus on sõidujagamisplatvorme kasutanud vaid iga 12 inimene, sellal kui Suurbritannias ja Eestis ületab see 20 protsenti, selgub Eurostati uuringust.

Suurbritannias on sõidujagamist kasutanud 27 protsenti inimestest ja Eestis 20 protsenti, sealjuures on peamised ligipääsupunktid sõidujagamisrakendused. Muidu sotsiaalvõrgustikust küüdi küsimine on märgatavalt väiksem.

Ülejäänud Euroopas paistavad sõidujagamise kasutamisega silma veel Iirimaa, Prantsusmaa ja Malta, kõikjal mujal jääb teenust kasutanud inimeste osakaal alla 8 või isegi alla 5 protsendi.

Enamasti otsivad Euroopas inimesed jagamisplatvormide teel hoopis majutust. Sõidujagamine on puhkusekorterite otsimisest olulisem ainult Eestis ja Tšehhis.

Majutusteenuste kasutamisel on aktiivseimad taaskord britid, kellest üle kolmandiku on kasutanud teiste eraisikute pakutavaid teenuseid rakenduse või veebilehe kaudu. Euroopa keskmine oli 17 protsenti.

Täiesti ükskõiksed jagamismajanduse teenuste vastu olid tšehhid, kellest vaid 1 protsent oli kasutanud selliseid teenuseid majutuse ja 2 protsenti transporditeenuste leidmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2017, 14:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing