Äripäev • 5. jaanuar 2018 kell 11:58

Rein Lang ei lähegi Pevkuri nõunikuks

Rein Lang  Foto: Andras Kralla

Rein Lang teatas pressile, et loobub riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuri nõuniku kohast, sest peab tekkinud olukorras töötamist võimatuks.

“On ülimalt kahetsusväärne ja kurb, et uus aasta algas sellise jamaga. Kui Hanno (Pevkur – toim) mind nõu andma kutsus, oskasime küll ette näha, et selle ametlik vormistamine võib tõmmata tähelepanu, kuid ei osanud prognoosida sellist oponentide indu aasta alguses kohe kampaaniat teha. Meie viga. Meie enda väljaöeldut kasutati meie vastu, sest me ei osanud asju mõistlikult välja öelda. Samuti meie viga,” möönis Lang.

“Annan Hannole nõu kuni ta seda soovib ja vajab, olenemata formaalsest positsioonist. Riigi makstavast palgast rääkimata. Poliitika läbipaistvuse seisukohast oleks minu arvates sellise nõu andmise ametlik vormistamine pigem vajalik ja positiivne, sest see võtaks vaiba alt kõikvõimalikelt „nilssoni“ vandenõuteooriatelt. Seepärast ongi groteskne, et need, kes lärmakalt räägivad vajadusest muuta poliitilist kultuuri, asuvad võitlusse poliitika läbipaistvuse vastu,” lisas Lang.

Langi sõnul on aga selge, et sellises õhustikus mingit töörahu poliitiliste seisukohtade läbitöötamiseks ei tule ja aur hakkab kuluma täiesti teisejärgulistele küsimustele. “Seepärast pean mõistlikuks Hanno pakutud ametlikust nõuniku töökohast Toompeal loobuda. Nõu annan ikka ja on hea meel kui seda arvesse võetakse. Erakonna programmi teeme jätkuvalt edasi, nagu eelmise aasta märtsis kokku leppisime,” selgitas Lang.

Riigikogu aseesimehe ja Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul on tal kahju, et olukord sellise pöörde võttis.

“Kutsusin Reinu nõunikuks tema kogemuste ja teadmiste pärast. Mees, kes on olnud üks Põhiseaduse loojatest, kandnud nii välis-, kultuuri kui justiitsministri vastutust, lisaks olnud ise Riigikogu asespiiker, oleks olnud kindlasti väärt täiendus ajal, mil Riigikogus arutatakse Vabariigi Presidendi valimise korra muutmist, Riigikogu valimise korra ning Riigikogu kodu- ja töökorra muutmist. Need on vaid osad riigireformist, mis vajab kontseptuaalset sisu, millisena me oma riiki jaksame pidada 10, 20, 30 aasta pärast,” kommenteeris Pevkur Langi teadet.

Üleeile tuli teatavaks, et riigikogu aseesimees ja Reformierakonna esimees Hanno Pevkur palkas erakonnakaaslase Rein Langi oma nõunikuks. Lang ütles siis, et see on tema teine töökoht ning ta jätkab tööd ka Nortali Lähis-Ida projektide juures. Millega Lang tegelema hakkab, jäi avalikkusele segaseks. Kui Pevkur kinnitas, et Lang tegeleb riigireformi ja riigiõigusega, siis Lang ise, et tema töö on Reformierakonna programmi ja riigikogu valimiste programmi koordineerimine. Langi töötasu nõunikuna olnuks 2700 eurot kuus.

Hetkel kuum