Hiina keelab krüptorahadega kauplemise

Hiina regulaatorite arvates kaaluvad krüoptorahade kauplemisega kaasnevad riskid üles blockchain tehnoloogia pakutavad võimalused. Pildil pood Hiinas, mis müüb bitcoini kaevandamiseks ehitatud arvuteid.  Foto: EPA
Urmo Andressoo • 5. veebruar 2018 kell 13:31
Uudised
Ainult tellijale

Hiina blokeerib krüptokaubanduse täielikuks väljasuretamiseks kõik leheküljed, mis on seotud krüptorahakauplemise ning ICOde pakkumisega. Sealhulgas ka välismaised platvormid, kirjutab South China Morining Post.

„Finantsriskide ärahoidmiseks laiendab Hiina meetmeid igasuguste onshore- või offshore-krüptoraha kauplemise ja ICO platvormide eemaldamiseks,“ kirjutati pühapäeval Hiina keskpangale kuuluval veebilehel financialnews.com.cn.

Portaalis avaldatud 1800sõnaline artikkel tõdes, et Hiina hiljutised katsed krüptorahakaubandust välja juurida pole olnud piisavalt edukad ning kaubanduse täielikuks väljasuretamiseks karmistatakse ja täiendatakse regulatsioone. Nimelt hakkasid paljud hiinlased pärast septembrikuiseid piiranguid krüptorahaga kauplema ja ICOdel osalema välismaistel platvormidel.

„Piiriülesed ülekanded ja regulatoorne kõrvalehoidmine käib edasi. Riskid on endiselt olemas ning neid toidavad illegaalne virtuaalosakute käibele laskmine, otsesed pettused ja püramiidmüük,“ kirjutati ülevaates.

Pekingi karmima poliitika taga on hiinlaste tormiline sisenemine krüptorahakauplemise turule. Massiline erainvestorite pealevool on esile kutsunud tohutu volatiilsuse ning omakorda tõmmanud sektorisse petiseid, kelle punutud skeemid on regulaatoritele üksjagu peavalu valmistnaud.

Uudise valguses on kadunud ka krüptoraha kauplemist propageerivad reklaamid Hiina suurimast otsingumootorist Baidu ning sotsiaalmeediaplatvormilt Weibo. Teatavasti on nii Facebooki kui ka Google’i kasutamine Hiinas keelatud.

Hetkel kuum