Äripäev • 1. märts 2018 kell 7:36

Luksusauto reetis petisest Soome töötu

BMW X6 Genfi autonäitusel.  Foto: epa

Firmale kuuluva luksusmaasturiga BMW X6 sõitnud naine, kes sai Soomes samal ajal töötu abiraha, mõisteti süüdi suures pettuses, kirjutas soomlaste Iltalehti.

Ringkonnakohus jättis jõusse Helsingi kohtu varasema otsuse, mille põhjal mõisteti 33aastane Helsingis elanud välismaa taustaga naine süüdi selles, et ta pettis sotsiaalkindlustusametilt Kela välja abirahasid. Naine mõisteti pettuse eest 7 kuuks tingimisi vangi ning lisaks peab ta ametile hüvitama saadud toetusraha ja tasuma riigile maksuvõla - aastatel 2012-2014 oli ta saanud Kelalt kokku 20 841 eurot.

Töötu abiraha saanud naine oli samal ajal osanik ja ainus juhatuse liige oma mehele kuuluvas firmas. Maksuameti andmeil sai ta sellest ettevõttest ebaseaduslikku tulu kokku 77 474 eurot. Kohtus väitis naine, et ei olnud teadlik sellest, et ettevõtjana ei tohi Soomes taotleda töötu abiraha ning et ei saanud asjaajamisel paljustki aru, sest pidi Kelas suhtlema inglise keeles. Kohus leidis, et see jutt ei päde, sest naine oli töötutoetuse saamiseks esitanud soomekeelse avalduse.

Juhtumile jõuti jälile, kui pesufirma ostis 2013. aastal 94 800 eurot maksnud BMW X6 maasturi ning selle kasutajaks märgiti töötutoetust saanud naine. Kohtus ütles naine, et maastur oli küll tema nimel, aga sellega tegeles tema mees.

Hetkel kuum