Äripäev • 15 märts 2018

Kahe rongiõnnetuse kahju üle miljoni euro

Rongiõnnetus Keila lähedal Kulnas 20. veebruaril.  Foto: Sander Ilvest, Eesti Meedia/Scanpix

Harjumaal Keila lähistel Kulna ülesõidul toimunud veoauto ja rongi kokkupõrke eeldatav kahju on 1,2 miljonit eurot, hindab ERGO kindlustusselts.

ERGO kindlustusselts teatab, et registreeris veebruaris 2035 kahjukindlustuse juhtumit, kahjuhüvitisi maksti välja 2,3 miljonit eurot.

Suurim liikluskindlustuse kahju registreeriti 20. veebruaril kui Harjumaal Keila lähistel Kulna ülesõidul toimus veoauto ja rongi kokkupõrge. Õnnetuse eeldatav kahju on 1,2 miljonit eurot.

“26. veebruaril toimus Sakus veel teinegi rongiõnnetus, mille kogukahju jääb 50 000 euro piiresse,” ütles ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

Registreeritud kahjusid oli eelmise aasta veebruariga võrreldes rohkem kõikides kahjuliikides. Kõige suurem kasv oli ettevõttekindlustuses. Liiklus- ja kaskojuhtumite tõusule avaldasid mõju keerulised ilmastikuolud ja kaks rongiõnnetust ning reisikahjudes talvine koolivaheaeg.

“Varakahjude kaks suuremat juhtumit olid seotud laevaveol veekahju saanud veosega, mille eeldatav kahju on ca 100 000 eurot, ning Saaremaal täielikult tules hävinenud eluhoonega, mille kahju suurus ületab 50 000 euro piiri,” lisas Lepvalts.

Hetkel kuum