Äripäev • 8. juuni 2018 kell 8:39

Crowdestate põlenud arendusprojekti pärast ei muretse

Crowdestate'i juht Loit Linnupõld  Foto: Eiko Kink

Eile lahtise leegiga põlenud Volta Loftidesse rahastust vahendanud ühisrahastusplatvormi Crowdestate'i kinnitusel on projektile sõlmitud kindlustuslepingud ning projekti pärast muretseda pole tarvis.

"Me rääkisime õnnetusjuhtumist eile [arendaja] Endover Kinnisvaraga lühidalt ning sellel hetkel ei olnud õnnetuse kohta veel väga palju teada. Usun, et oleme järgmisel nädalal targemad ja oskame edasise tegevus- ja ajakava kohta täpsemalt kosta," ütles Crowdestate'i asutaja ja tegevjuht Loit Linnupõld.

Eile põlenud Volta Loftide arenduse teise osa ehk Tööstuse 47d hoone projekti jaoks kaasas arendaja Endover Kinnisvara Crowdestate'ist üle 328 000 euro.

Linnupõld ütles, et igal ehitusel võib juhtuda õnnetusi ning nende katteks sõlmitakse kindlustuslepingud, nii on tehtud ka Tööstuse 47d arendusprojekti puhul. "Seetõttu pean väga reaalseks olukorda, kus peale kahjude hindamist ehitustegevus jätkub plaanipärase lõpuni," rääkis ta.

Kust Endover Kinnisvara Volta Loftsi uuesti ülesehitamiseks raha saab, Linnupõld ei teadnud. Pärast põlengut pole nad veel uue rahastusringi korraldamisest rääkinud, kuid Linnupõllu sõnul oleks neil hea meel, kui Endover otsustab nende kaudu raha kaasata.

Maja valmib õigeks ajaks

Endover Kinnisvara tegevjuht Oliver Makko sõnul on tegevuskava taastamiseks on koostatud ja selle finantseerimisel toetutakse nii omavahenditele kui ka koostööle erinevate finantseerijatega.

Olemas on ka kehtiv kindlustuskaitse ning Endoveri kontserni üldist tegevust või plaane ega Volta Loftide valmimist sündmus ei mõjuta. "Arendaja ja peatöövõtja on keskendunud toimunu analüüsile ning hoone tähtaegse ja kvaliteetse taastamise ja valmimise tagamisele," vastas Makko küsimusele, kui palju tulekahju hoone valmimist võiks edasi lükata.

Tema sõnul jättis katuse kattematerjali põlemine palju hullema mulje, kui tegelik kahju ongi, esmaste analüüside järgi kahju kogu hoonet ega selle konstruktsioone ei puuduta. Makko tunnustas ka Päästeameti tööd õnnetuse kiire likvideerimise eest ning kinnitas, et koos ametkondadega üritatakse tulekahju põhjused välja selgitada. Talle teadaolevalt ohutusnõuete rikkumisi eelnevalt ei olnud olnud.

Investoritel usk Endoveri professionaalsusse

Endover Kinnisvara ja Crowdestate’i investorite koostööd tehtud projektidest on juba 10 edukalt lõppenud ning Endover Kinnisvara on ennast tõestanud korrektse ja professionaalse partnerina, kes on kaasatud kapitali alati punktuaalse täpsusega tagastanud, lisas Crowdestate'i asutaja.

"Olen koos teiste Crowdestate’i investoritega ka isiklikult Volta Loftidesse investeerinud ning kuigi tulekahju on tõepoolest ebameeldiv sündmus, siis mina selle projekti pärast ei muretse," kinnitas Linnupõld.

Crowdestate'i juht lisas, et firma hoiab Endover Kinnisvaraga tihedat kontakti ning jagab oma investoritele infot toimuva kohta. "Usun, et järgmise nädala lõpuks on meil selgem pilt edaspidise tegevus- ja ajakava kohta," ütles Linnupõld.

Volta Loftide omanike ringis Endoveri ei leia, see kuulub hoopis 79 protsendi ulatuses Endoveri omanikule Endo Tõnuverile. Väiksemate osanike seast leiab ka Endoveri teise juhi (ning Volta Loftid OÜ juhatuse liikme) Robert Laudi Adler Consult OÜ, lisaks City 2 Äripinnad OÜ 15protsendilise osaluse ning üheprotsendilise Crowdestate’i osaluse.

Volta Loftid OÜ asutati eelmisel aastal just selle ehituse arendamiseks, aasta alguse seisuga oli see ehitist hinnanud 6,3 miljonile eurole. 1-5 aasta pikkuseid laene oli 5,8 miljoni euro ulatuses. Neist üks miljonine laen oli 14,5 protsendilise intressiga, üks omanikuga seotud ettevõtte antud 3,5 miljoni eurone laen 5protsendilise intressiga ning veel üks 1,25 miljoni eurone laen 4,5protsendilise intressiga.

Endo Tõnuveri Endoveri kontserni käive oli möödunud aastal 39,9 miljonit eurot ning ärikasum 4,6 miljonit eurot.

Hetkel kuum