Äripäev • 31. juuli 2018 kell 13:16

Eesti Loto sai uue juhi

Riina Roosipuu  Foto: Andras Kralla

Teisipäeval kogunenud Eesti Loto nõukogu otsustas, et alates novembrist juhib riigi äriühingut Riina Roosipuu.

Roosipuu võtab koha üle Heiki Kranichilt, kelle ametiaeg lõpeb 31. oktoobril. Kranich juhib Eesti Lotot alates 2009. aastast.

Roosipuu oli aastatel 2010-2017 sihtasutuse Tallinna Teletorn juhataja, kus tema juhtimisel korraldati teletorni renoveerimistööd, kujundati uus sisuline ja turunduskontseptsioon ja arendati torn mitmekülgseks turismikeskuseks. Varem töötas Roosipuu 11 aastat IBM Eestis müügijuhi ja hiljem tegevjuhi kohusetäitjana.

"Näen, et minu roll on edasi arendada Eesti Lotot kui kaasaegsel tehnilisel platvormil pidevalt uuenevaid tooteid pakkuvat meelelahutusettevõtet, kes kannab hoolt vastutustundliku mängimise põhimõtete levimise eest ühiskonnas," ütles Roosipuu pressiteate vahendusel.

Kranichi juhtimisel on Eesti Loto käive üheksa aastaga enam kui kahekordistunud ning eelmisel aastal ületas puhaskasum 10 miljoni euro piiri.

Konkurss Eesti Loto juhi kohale kuulutati välja juba tänavu veebruaris, millele laekus 25 avaldust. Toona nõukogu valikuni ei jõudnud, vaid võttis appi personaliotsinufirma, kes esitas nõukogule lõpuks viis kandidaati, kelle seast valiti välja Roosipuu.

Hetkel kuum