Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Jänesejaht tõi korraliku saagi

17. august 2018, 16:38
Kaupleja Alex teenis panusega Briggs & Strattoni majandustulemustele kiire kasumi.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180817/TRADER/180819746/AR/0/AR-180819746.jpg

Eelmisel korral kirjutasin, kuidas ajasin Briggs & Strattoni aktsiat taga nagu jänest, üritades enne majandustulemuste teavitamist pikka positsiooni sisse võtta. Raske töö kandis vilja: eile väljusin positsioonist ligi kümne protsendini ulatuva kasumiga.

Briggs & Strattoni majandustulemused olidki oodatust paremad, samuti avaldas ettevõte prognoosi, mis osutus analüütikute seatud sihtidest paremaks. Selle tulemusena sööstis aktsia hind juba üleeile järelturul üles ning mul oli eilse turupäeva alguse suhtes väga hea tunne.

Aktsia avanes kõrgemal kui 20 dollarit – mäletatavasti võtsin positsiooni sisse 18,54 dollariga – ning ma pidin otsustama, mida teha edasi: kas võtta kiire kasum või jääda positsiooni hoidma.

Otsustasin tõsta oma stop-loss-orderi 20,7 dollari tasemele. Niimoodi lasin turul enda eest otsustada. Kui aktsia hind tõuseks edasi, saaksin selle rongiga muretult kaasa sõita. Kui aga hind keeraks pärast kõrget algust langusse, väljuks ma positsioonist, suurem osa kasumit kotis.

Juhtuski teine stsenaarium, aktsia turupäeva alguses näidatud kõrget taset hoida ei suutnud ja vajus alla 20 dollari. Mina väljusin kokku 175,6 euro suuruse kasumiga, mis on üks mu kauplejakarjääri suuremaid õnnestumisi.

Tegelikult arvan, et Briggs & Strattoni aktsia on alla 20 dollari tasemel hea investeering. Ettevõte on korralikul majanduslikul järjel ja hea dividendimaksja. Valdkond pole muidugi nii populaarne ja noortepärane kui sotsiaalmeedia, kuid väärtusinvestorile on see vaid plussiks. Nii et võin seda aktsiat rahulikult ka praeguselt tasemelt sõber investor Toomasele soovitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2018, 16:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing