Kaupleja Alex • 17. august 2018 kell 13:38

Jänesejaht tõi korraliku saagi

Eelmisel korral kirjutasin, kuidas ajasin Briggs & Strattoni aktsiat taga nagu jänest, üritades enne majandustulemuste teavitamist pikka positsiooni sisse võtta. Raske töö kandis vilja: eile väljusin positsioonist ligi kümne protsendini ulatuva kasumiga.

Briggs & Strattoni majandustulemused olidki oodatust paremad, samuti avaldas ettevõte prognoosi, mis osutus analüütikute seatud sihtidest paremaks. Selle tulemusena sööstis aktsia hind juba üleeile järelturul üles ning mul oli eilse turupäeva alguse suhtes väga hea tunne.

Aktsia avanes kõrgemal kui 20 dollarit – mäletatavasti võtsin positsiooni sisse 18,54 dollariga – ning ma pidin otsustama, mida teha edasi: kas võtta kiire kasum või jääda positsiooni hoidma.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9765,20 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9743,79 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Otsustasin tõsta oma stop-loss-orderi 20,7 dollari tasemele. Niimoodi lasin turul enda eest otsustada. Kui aktsia hind tõuseks edasi, saaksin selle rongiga muretult kaasa sõita. Kui aga hind keeraks pärast kõrget algust langusse, väljuks ma positsioonist, suurem osa kasumit kotis.

Juhtuski teine stsenaarium, aktsia turupäeva alguses näidatud kõrget taset hoida ei suutnud ja vajus alla 20 dollari. Mina väljusin kokku 175,6 euro suuruse kasumiga, mis on üks mu kauplejakarjääri suuremaid õnnestumisi.

Kaupleja Alex teenis panusega Briggs & Strattoni majandustulemustele kiire kasumi.  Foto: Kaupleja Alex

Tegelikult arvan, et Briggs & Strattoni aktsia on alla 20 dollari tasemel hea investeering. Ettevõte on korralikul majanduslikul järjel ja hea dividendimaksja. Valdkond pole muidugi nii populaarne ja noortepärane kui sotsiaalmeedia, kuid väärtusinvestorile on see vaid plussiks. Nii et võin seda aktsiat rahulikult ka praeguselt tasemelt sõber investor Toomasele soovitada.

Hetkel kuum