15. august 2018
Jaga lugu:

Jänesejaht

Arvan, et küllap on kõik kauplejad ajanud mõnda aktsiat taga nagu jänest. Hüppab selline elukas kogu aeg samm või paar tagaajajast eespool, keksib siia-sinna, teinekord õrritades, teinekord nagu lootust andes – aga kätte kohe kuidagi ei saa. Emotsionaalselt väga väsitav on selline jaht!

Briggs & Strattoni graafik  Foto: Kaupleja Alex

Täpselt nii läks mul Briggs & Strattoni aktsiaga. Kirjutasin eile, et see on minu arvates ülearu alla müüdud ja täna enne turupäeva algust avaldatavad majandustulemused võivad aktsia hinna tõusule pöörata.

Esimene plaan luhtus

Nagu kuulus kaupleja Jesse Livermore ütles, tuleb oma arvamust toetada rahaga ehk panuse tegemisega – muidu pole see arvamus tuhkagi väärt. Niisiis asusingi kohe turu avanedes Briggs & Strattoni aktsiat varitsema, soodsat ostukohta leida püüdes.

Vaadates aktsia käitumist eelnenud päevadel, olin üsna kindel, et saan siseneda 17 dollari ümbruses. Aga võta näpust – kas kõik investorid olid enne turu avanemist minu artiklit lugenud (mis pole ilmselt eriti tõenäoline) või olid nad minuga ühel ajal sedasama kauplemisvõimalust märganud (mis ilmselt ongi tõsi), igal juhul kihutas aktsia kiiresti üle 18 dollari piiri ja jäi sinna uuele tasemele pidama.

Algul lootsin endiselt pika positsiooni sisse võtta 17 dollariga, noh võib-olla pisut kõrgemalt. See osutus tühjaks lootuseks, sest erilisi vajumismärke kurss ei näidanud. Järgmiseks tuli mõte, et ehk saan osta alla 18 dollariga: ühe korra päeva jooksul ju hind alla 18 dollari taseme ka vajus. Aga ei, tühi lootus seegi.

Maksin plaanitust 1,5 dollarit rohkem

Lõpuks panin sisse limiitorderi. Ja selgus, et ükskõik mis hinda ma orderis ka ei määraks, jookseb Briggs & Strattoni aktsia mul ikka eest ära. Panin 18,25, läks hind 18,38 peale, panin 18,38, läks hind 18,49 peale. Lõpuks, minut enne turupäeva lõppu, tühistasin limiitorderi ja ostsin turuhinnaga: 18,54 dollarit. Poolteist dollarit ehk üle 8% kõrgemalt, kui olin plaaninud!

Ilmselgelt sattusin hoogu. Eest ära hüppav aktsia hind kannustas end jahtima ning kokkuvõttes läks positsioon mulle plaanitust palju enam maksma.

Kas saan nüüd selle eest ka karistada? Seda ei tea öelda enne majandustulemuste avaldamist. Võib-olla ei saa, sest turupäevajärgsel kauplemissessioonil osteti Briggs & Strattonit juba 19 dollariga.

Seniks leian lohutust teisest Livermore'i ütlusest: "Hinnad pole müümise alustamiseks kunagi liiga madalad ega ostmise alustamiseks kunagi liiga kõrged."

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9544,47 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9624,02 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum