Reinsalu reformib kohtutäiturite süsteemi

31. august 2018, 15:14
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180831/NEWS/180839916/AR/0/AR-180839916.jpg

Justiitsminister Urmas Reinsalu plaanib kiirkorras reformida kohtutäiturite tasustamise süsteemi.

Selle läbiviimisel peaks praegusest 44 kohtutäiturist jääma alles umbes kaheksa, kes hakkaksid tegelema valdavalt eranõuetega, riiginõuded aga läheksid maksu- ja tolliameti kätte, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Reinsalu tegi valitsusele ettepaneku anda riiginõuete sundtäitmine maksu- ja tolliameti pädevusse - see annaks riigile õiguse teha nn esmaseid täitetoiminguid riiginõuete sissenõudmiseks, nagu keelumärked, hüpoteekide seadmine, pangakonto ja rahaliste nõuete arestimine.

Kohtutäiturile saadetaks nõuded sundtäitmiseks vaid juhul, kui võlgniku varast nõude täitmiseks ei piisa või kui tal on vara, mida realiseerida, kirjutab ERR. Riik lõpetab ka ettemaksu tasumise täituritele, kuivõrd nad saavad oma tasu vara võõrandamisest.

Kohtutäituritele jääks eranõuete sundtäitmine ehk elatisvõlgade jms väljanõudmine ja (mh riiginõuete) vara müügi korraldamine.
Uue süsteemi jõustumisel väheneks oluliselt ka kohtutäiturite arv. Kui praegu on neid 44, siis pärast reformi jääks järele vaid kaheksa kuni kümme täiturit, kes teenindaksid kogu Eestit. Kokkuvõttes peaks ümberkorraldus tagama täituritele piisava töö ja piisava tasu.

Esmalt juuni lõpus tehtud ettepaneku vastu tõstsid kohtutäiturid teravalt häält, kriitikale vastas justiitsminister kahe nädala taguses "Kuuma tooli" saates.

Reinsalu hinnangul võiks süsteem jõustuda kõige varem 2021. aasta kevadest.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2018, 15:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing