Äripäev • 3. oktoober 2018 kell 6:53

Nortal ostis USA-s pilvetehnoloogia ettevõtte Dev9

Nortal LLC president ja grupi juhatuse liige Oleg Shvaikovsky  Foto: Nortal

Rahvusvaheline tarkvara- ja ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal laiendab tegevust USA-s, ostes tunnustatud pilveteenustele spetsialiseerunud tarkvara- ja konsultatsiooniettevõtte Dev9. Nortal LLC presidendi ja grupi juhatuse liikme Oleg Shvaikovsky sõnul on Dev9 USA kontekstis küll võrdlemisi väike ettevõte, kuid suure potentsiaaliga tipptegija pilveteenuste ja suurandmete vallas.

„Näeme kasvupotentsiaali USA-s nii Dev9 põhiäris ehk pilveteenustes kui ka selle kombineerimises meie teiste olemasolevate teenustega ning pikaajalise kogemusega digitaalsete teenuste arendamisel ja keeruliste, laia mõjuga reformide läbiviimisel nii Euroopas kui ka Lähis-Idas,“ lisas Shvaikovsky.

Dev9-i klientide hulka kuuluvad mõned maailma tuntuimad ettevõtted tehnoloogia, meedia ja meelelahutuse, jaekaubanduse, turismitööstuse, tervishoiu ja telekommunikatsiooni valdkonnas. „Tegu on Fortune 500 listi ettevõtetega, kellega koostöö on tõeline kvaliteedimärk,“ leidis Shvaikovsky.

Pilveteenused on Shvaikovsky sõnul suure tulevikupotentsiaaliga ning üha kasvava tähtsusega erinevates valdkondades, mängides olulist rolli nii asjade interneti (IoT), virtuaalreaalsuse kui ka tehisintellekti arengus.

„USA on pilveteenuste vaieldamatu liider ja innovatsiooni vedur, millele annavad hoogu globaalsed suurtegijad nagu Google ja Amazon. Meie eesmärk on tuua see kompetents Dev9 abiga Euroopasse ja Põhjamaadesse,“ lisas Shvaikovsky.

„Viimase kaheksa tegevusaastaga on Dev9 kokku pannud ekspertide tiimi, kes pakub maailmatasemel tarkvaraarendust ning pilveteenuseid, tegeledes keeruliste tehnoloogiliste initsiatiividega,“ ütles Dev9-i kaasasutaja ja juhatuse esimees Matt Munson. Tema sõnul aitab Nortali globaalne haare, arendusvõimekus ja ekspertteadmised erinevates ärivaldkondades Dev9-i tiimidel teenindada kliente nüüdsest ööpäevaringselt.

Dev9 on üks peamisi AWS (Amazon Web Services) Advanced-i ja Google Cloud Premier-i partnereid Põhja-Ameerikas, kes loob innovaatilisi lahendusi, mis baseeruvad CI/CD tarkvaraarendusel, automatiseerimisel ja pilveteenustel.

Nortal ja Dev9 liidavad oma praeguse juhatuse ja tiimid USA-s. Dev9-i juhatuse esimees Matt Munson jääb juhtima Dev9-i tiimi Nortal Group-i koosseisus.

Dev9-s töötab pisut üle 70 inimese, mis tähendab, et Nortal Group-i töötajate arv kasvab ühinemise järgselt enam kui 800 inimeseni.Tehingu finantseerimiseks viis Nortal Balti riikides ning Soomes läbi võlakirjaemissiooni, kus osalesid olulisel määral ka Swedbanki ja SEB pensionifondid.

Hetkel kuum