Äripäev • 13. oktoober 2018 kell 14:34

Facebook lubab lähipäevil kannatanutele teavitusi saata

Plakat Facebooki peakorteri juures Menlo Parkis Californias.  Foto: Reuters/Scanpix

Küberkurjategijad varastasid Facebookilt 29 miljoni kasutaja andmeid, teatas ettevõte reedel.

Seda on vähem, kui esialgu teatatud 50 miljonit, kirjutas Reuters. Andmeid korjas programm, mis liikus ühelt sõbralt teisele edasi.

Facebook lubas lähipäevil kannatanutele teada anda, mis tüüpi andmetele kurjategijatel nende kontol ligipääs oli.

Ründajad said enda kätte Facebooki 14 miljoni kasutaja sünniaja, tööandja, hariduskäigu, usulise eelistuse, kasutatud seadme tüübi, jälgitud leheküljed, hiljutised otsingud ja asukoha teavitused. Ülejäänud 15 miljoni kasutaja kohta nime ja kontaktandmed. Veel 400 000 kasutaja kohta võisid ründajad näha postitusi ning sõprade ja gruppide nimekirju.

Seadusandjad ja investorid muretsevad üha enam selle pärast, et Facebook pole andmete kaitsmise pärast piisavalt muret tundnud.

Kuigi Facebook piiras rünnatud kontode arvu pärast seda, kui uurijad jälgisid tegevust kontodel, kust võidi andmeid varastada, hoiatavad turvaeksperdid, et varastatud informatsiooni saab ära kasutada petuskeemides.

Facebooki asepresident Guy Rosen ütles reedel pressikonverentsil, et FBI on palunud neil juurdluse huvides rünnakute täpset iseloomu mitte avaldada. Tema sõnul ei ole ründajate tegevuse taga näha motiivi mõjutada USA Kongressi vahevalimisi.

Roseni sõnul tabas andmerünnak laia spektrit Facebooki kasutajaid, nende jagunemist riikide vahel keeldus ta avaldamast.

Facebooki teatel ei varastanud häkkerid personaalseid vestlusi ega finantsandmeid ega kasutanud oma juurdepääsu kasutajate kontodele teistel veebilehtedel.

Ettevõte on varem hoiatanud, et selle kasum võib lekkega seotud kulude tõttu kahaneda.

Hetkel kuum