Äripäev • 18. oktoober 2018 kell 8:58

Sidefirma plaanib kogu Eesti asjade internetiga katta

Connected Baltics OÜ juht Kushtrim Xhakli  Foto: Connected Baltics OÜ

Sigfoxi asjade interneti võrku Eestis arendav Connected Baltics OÜ teatas, et katab ligi 70 protsenti Eesti elanikkonnast, plaanib siin hoogsalt laieneda ning hakkab koos tarkvarafirma Helmesega uusi teenuseid arendama.

Connected Baltics OÜ juhi Kushtrim Xhakli sõnul on ettevõte ehitanud Eestis välja oma sidevõrgu, mis kasutab hästi läbi füüsiliste tõkete levivat madalsagedusel põhinevat Sigfox tehnoloogiat.

“Katame praegu suuremad Eesti linnad ning ligi 70 protsenti Eesti elanikkonnast ja ehitame saatejaamasid pidevalt juurde. Globaalne Sigfoxi võrku annab võimaluse ühendada miljoneid sensoreid üle maailma ilma roaming’u-tasuta,” rääkis Xhakli.

Connected Baltics sõlmis värskelt koostöölepingu tarkvarafirmaga Helmes, et hakata ühiselt masinsidelahendusi arendama ja pakkuma.

Helmese partneri ja arendusjuhi Rauli Ennuse sõnul paigaldas ettevõte esimese asjana oma kontorisse Sigfoxi tehnoloogial põhinevad CO2 sensorid, mis mõõdavad pidevalt õhukvaliteeti, et teha vajadusel ventilatsioonisüsteemis muudatusi. “Masinsidele tekib praegu iga päev uusi rakendusi ning selle kasutusvaldkonnad on nii rahvusvaheliselt kui ka Eestis pea piiramatud,” rääkis Ennus.

“Saame koos Sigfoxiga hakata arendama ja pakkuma sensoreid, mis mõõdavad reaalajas näiteks tööstusmasinate kulumist või juhivad turva- ja meditsiiniseadmeid ja targa kodu lahendusi,” lisas Ennus.

Sigfox põhineb LPWA (Low Power Wide Area) tehnoloogial, mis võimaldab seadmetel kasutada oluliselt vähem energiat andmete edastamiseks kui näiteks GSMil põhinevad sarnased lahendused. Sigfox tegutseb 45 riigis ja ühendab omavahel enam kui 800 miljonit inimest.

Hetkel kuum