Äripäev • 30. oktoober 2018 kell 8:01

Enno Tamm uuesti linnavalitsuse palgal

Tallinna linnatranspordi juhi kohalt lahti saanud Enno Tamm maandus Tallinna tööstusparkide juhtkonnas.  Foto: Postimees/Scanpix

Korruptsiooniskandaali tõttu Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhi kohalt lahkuma pidanud Enno Tamm on viimased poolteist kuud töötanud Tallinna linnale kuuluva AS Tallinna Tööstusparkide (TTP) arendusdirektorina, tema kuupalk on 3800 eurot.

Tamm ütles Delfile, et ettepaneku TTP arendusdirektori kohale asumiseks tegi talle Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu. TTP on Tallinna linnale kuuluv aktsiaselts, mille tegevuseks on Tallinnas tööstusparkide arendamine. Seni on neid arendatud peamiselt Lasnamäel, nüüd on Tamme sõnul aga plaanis mõned arendused Põhja-Tallinnas ja nende jaoks tema tööle võetigi.

"Olen oma pika elu jooksul viis aastat Põhja-Tallinna vanem olnud, mul on teatud kogemused Põhja-Tallinnaga, see oli vast määrav," kommenteeris Tamm seda, miks võidi just teda tööle tahta.

Pikemalt saab lugeda Delfist.

Äripäev kirjutas aprillis, et Tamm lahkus Tallinna linnatranspordi juhi kohalt pärast seda, kui keskkriminaalpolitsei pidas 3. aprillil kinni TLT juhatuse liikme Alar Urmi, bussiliiklusteenistuse direktori Andres Herkeli, bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni ning bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi.

Lisaks peeti kinni veel kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega Tallinna Linnatranspordi ASile. Kriminaaluurimise all on TLT kasutatud busside hanked, mis kahtlustuse kohaselt on hanketingimuste kaudu ning ka korruptsiooni abil suunatud konkreetsetele firmadele.

Hetkel kuum