Eliisa Matsalu • 6. märts 2019 kell 11:18

Reinsalu Isamaa kõrvale jätmisest: võtame teadmiseks

Isamaa liikmest justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et iga erakond tahaks ikka koalitsiooni saada, kuid iga hinna eest sinna minna ka ei tasu.

Isamaa liikmest Urmas Reinsalu võttis uudise Isamaa koalitsioonikõnelustest välja jätmise vastu üsna stoilise rahuga.  Foto: Andras Kralla

Reformierakond tegi täna Keskerakonnale ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi ja luua kaksikliit. Kõnelustest jäeti kõrvale nii Isamaa kui ka SDE, kellega Reformierakond veel esmaspäeval piire kompas.

Küsimuse peale, kas Isamaa oleks tahtnud ise minna koalitsiooni, vastas Reinsalu, et iga hinna eest ei tohiks koalitsiooni minna. „Opositsiooni ülesanne on lihtsalt valitsuse otsuseid kriitikaga tasakaalustada. Loomulikult tahaks iga erakond valitsusse. Kuid see on praegu Reformierakonna otsus, mis tuleb lihtsalt teadmiseks võtta,“ tõdes ta. „Revolutsioonilisi vastuaktsioone ma ei planeeri,“ lisas ta naljatledes.

ERR kirjutab, et Isamaal on plaanis uurida võimalust teha võimuliit koos Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE). "Me oleme valmis kõigiga rääkima, " ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kolmapäeval Vikerraadio saates "Uudis+". "Meil on nüüd suurem vabadus moraalselt, ja ka kohustus, vaadata ka teiste partneritega ringi. Valimiste võitja on oma otsuse teinud. Meie loomulikult ootame ja vaatame, mida Keskerakond vastab, aga suhtleme kindlasti ka teiste erakondadega," ütles Seeder.

Eile rääkis Isamaa peasekretär Priit Sibul Äripäevale, et teda üllatas, et Reformierakond otsustas esimestel kõnelustel esmaspäeval kohtuda ka Keskerakonnaga. „Alguses rääkis Kaja Kallas, et kavatseb pidada läbirääkimisi sotside ja Isamaaga, kuid pärast Reformierakonna juhatuse koosolekut seisukoht muutus,“ märkis ta. „See pani kulmu kergitama.“

Sibul märkis, et üks suur erinevus Isamaa ja Reformierakonna vahel on teise pensionisamba küsimus. Isamaa sooviks teist pensionisammast vabatahtlikuks muuta, Reformierakond teist sammast muutma ei kiirusta.

Hetkel kuum