Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Finantsinspektsioon ei rikkunud Euroopa Liidu õigust
Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) järelevalvenõukogu otsustas eile toimunud hääletusel, et Eesti ja Taani finantsjärelevalve ei rikkunud aastatel 2007-2014 Danske Banki üle järelevalvet tehes Euroopa Liidu õigust.
Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler. Foto: Liis Treimann
Sellega lõppes EBA 18. veebruaril algatatud uurimine Euroopa Liidu õiguse võimaliku rikkumise osas (Breach of Union Law Investigation), millega sooviti anda lõplik hinnang järelevalvete tegevusele Danske pangas enne 2014. aastat.
Finantsinspektsioon sundis juba 2015. aastal pärast põhjalikke kohapealseid kontrolle Danske panka oma riskantsete mitteresidentide äri Eestis sulgema. Mitteresidentide hoiuste osakaal on Eesti panganduses 2014. aasta 19 protsendilt langenud 7,9 protsendini 2018. aasta lõpu andmetel.
Täna andis finantsinspektsioon meediale ülevaate eelmise aasta lõpus ja selle alguses pankadele tehtud erakorralisest rahapesu tõkestamise kontrollist. Kokku kontrollis inspektsioon 16 Eesti panka ja välismaa panga filiaali.
Finantseksperdid peavad Swedbanki lahkumist Eesti turult ebatõenäoliseks, samas saab Swedbanki maine rahapesuskandaali pärast kõvasti kannatada ja see omakorda võib panga jaoks tähendada väiksemaid rahasüste tulevikus.
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?