Letipea küla inimesed kaebasid kohtusse valitsuse korralduse asuda uurima, kas nende kodukanti võiks teha tuumajaama.

- Fermi Energia juhatuse liige Henri Ormus.
- Foto: Konstantin Sednev / Postimees / Scanpix
Kohtusse pöördus 26 Letipeaga seotud eraisikut-kinnistuomanikku ning üks Letipea külas mitut kinnistut omav osaühing. Nad on esitanud Tallinna halduskohtusse kaebuse, sest ei soovi, et algatataks tuumaelektrijaama ja selle toimimiseks vajaliku taristu eriplaneering ja keskkonnamõjude hindamine.
Kaebuse üks algatajaid Enno Tammer ütles, et nende hinnangul on valitsuse korraldus õigusvastane.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arendajad ja kohalikud omavalitsused on hädas avalike koosolekutega, kus kõik arendusprojektid pihuks ja põrmuks tulistatakse. Kuidas peaks kohalikku kogukonda õigesti kaasama, et hundid oleksid söönud ja lambad terved, küsime seekordses „Soraineni sageduse“ saates.
Tuumajaamafirma Fermi Energia kaasas 2,3 miljonit eurot tuumajaama planeeringutegevuste rahastamiseks. Uute aktsionäride seas on ka Oleg Grossi firma OG Elektra.
GE Hitachi tuumajaama arendav Fermi Energia saab riigilt eriplaneeringu ning eeldatavasti ka tuumaenergia seaduse.
Riigikogu peaks valitsusele andma tuumaenergia töörühma raporti põhjal rohelise tule, et astuda järgmisi samme ja asuda õigusraamistiku väljatöötamise juurde, kirjutab riigikogu liige Yoko Alender (Reformierakond).
Korvpallitreener Heiko Rannula viis Varssavi Legia korvpallimeeskonna Poola meistritiitlini. Mis on tema edu taga ja mida saavad siit õppida äriettevõtete juhid, sellest räägime värskes sisuturundussaates “Ambitsioon”.