Koit Brinkmann • 8. august 2019 kell 12:36

Priit Toobali kinnistu alghind on drastiliselt kukkunud

Kui eelmise aasta sügisel pani kohtutäitur Keskerakonna endise peasekretäri Priit Toobali kinnistu enampakkumisele 40 000 eurose alghinnaga, siis praeguseks on hind juba alla 12 000 euro.

Oktoobris 2015. aastal oli Priit Toobal Keskerakonna peasekretärina igas olukorras erakonna esimehe Edgar Savisaare selja taga.  Foto: Andras Kralla

Täpsemalt on peaaegu aastaga enampakkumise alghind langenud 11 300 eurole. Toobalile kuulub 2,64 hektari suurune kinnistu Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Võlli külas.

Kinnistule on seatud keelumärge käsutamise keelamiseks Hüpoteeklaen OÜ kasuks.

Hüpoteeklaen OÜ kasuks on kinnistul esimesel järjekohal 19 500 euro suurune hüpoteek. Teisel ja kolmandal järjekohal on riigile kuuluva Maaelu Edendamise Sihtasutuse hüpoteegid, vastavalt 550 000 ja 450 000 eurot. Viimaste hüpoteekide puhul on Toobali kinnistu üks viiest kaaskoormatud kinnistust.

Enampakkumise tulemi arvelt toimub Hüpoteeklaen OÜ hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamine ning keelumärge ja kinnistusraamatu hüpoteekide kanded kuuluvad kustutamisele.

Kohtutäitur Janek Pool on korduvalt pannud kinnistut enampakkumisele. Juunikuus oli alghind 15 000 eurot, maikuus 20 000 ning jaanuaris 30 000 eurot. Eelmise aasta novembris püüdis kohtutäitur ostjat leida 35 000 euro suuruse alghinnaga.

Vaheldus ja aeglasem elutempo

Priit Toobal oli Keskerakonna pikaaegne peasekretär, kuid teatas 2016. aasta mais, et lahkub oma ametikohalt ja üleüldse poliitikast.

„On ainult üks põhjus, miks ma tegevpoliitikast eemaldun ja see on lihtne ja inimlik. Peasekretäri töö on väga intensiivne. Kaheksa aastat on pikk aeg. Vajan vaheldust ja aeglasemat elutempot. Nagu teada, olen Viljandimaale Kildule rajamas ratsakeskust ja külalistemaja. See on suur projekt ja ma tahan seda korralikult teha,“ selgitas Toobal siis.

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis 2015. aasta novembris, et Priit Toobal ja Lauri Laasi on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti panid Toobal ja Keskerakond toime ametialase võltsimise.

Aastast 2001 Keskerakonda kuuluv Toobal pole erinevalt Laasist parteist lahkunud.

Keskerakondlasest riigikogu liikmed Priit Toobal (paremal) ja Lauri Laasi 2014. aasta suvel Harju maakohtus.  Foto: Andres Haabu
Hetkel kuum