Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tallinna korterimüüja ei häbene kõrget hinda
Tallinnas küsivad müüjad enda korteri tegelikust turuväärtusest ligi viiendiku kõrgemat hinda, näitas City24 korteritehingute analüüs. Kohati ulatub vahe aga ligi 50 protsendini, teatas portaal.
Korteriomanikud püüvad korterit müüa isegi kuni 50protsendise juurdehindlusega võrreldes tegeliku turuväärtusega.
Foto: Raul Mee
"Eriti suured on hinnakäärid Pirita korterite turul, kus on müügis hulk väga kalleid kortereid, aga tehinguid tehakse märksa tavalisemate kodudega," selgitas City24 juht Karin Noppel-Kokerov. "Nii küsivad müüjad Pirital keskmiselt ligi poole võrra kõrgemat hinda, kui on selle linnaosa reaalne tehingute hinnatase."
Kui Tallinna korterite keskmine ostu-müügi tehingu ruutmeetri tegelik hind oli juulis veidi üle 2000 euro, siis kinnisvarakuulutustes on jõudnud keskmine pakkumishind ligi 2400 euroni ruutmeetrist, näitab Kinnisvara24 statistika.
Tallinna eluaseme taskukohasus selle aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenes, kuna pealinlaste palgakasv oli kinnisvarahindade tõusust aeglasem, näitab Swedbanki arvestus.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.