Tehnoloogiatootja Elcogen rajab Tallinna külje all asuvasse Loovälja Tehnoparki tehase, mis suurendab märkimisväärselt ettevõtte senist tahkeoksiid-kütuseelementide tootmisvõimsust.
14 000 ruutmeetri suuruse hoone ehitustööd algasid 2024. aasta jaanuaris ning tootmise alguseks on planeeritud 2025. aasta keskpaik. Tehas ehitatakse koostöös Maru Ehitusega ning Elcogeni tootmisvõimsus kasvab uue tehase ehituse järel 10 megavatilt 360 megavatile.
Möödunud nädalal suurinvestori leidmisest teatanud Eesti vesinikutehnoloogia firma Elcogen näeb, et järgmisteks etappideks on tarvis veel raha kaasata.
Ajal, mil globaalne tehisintellekti areng keskendub peamiselt suurtele keeltele, tegutseb Baltikumis ettevõte, kelle fookus on vastupidine – tagada, et ka väikese kõnelejaskonnaga keeled oleksid digiajastul nähtavad, kvaliteetselt kasutatavad ning konkurentsivõimelised.