Mis muutus isikliku sõiduauto töösõitude kasutamise korras?

09. jaanuar 2009, 10:11

PricewaterhouseCoopersi juhtiv maksukonsultant Ain Veide kirjutab aripaev.ee maksublogis muudatustest isikliku sõiduautoga tehtavate töösõitude korras.

1. jaanuarist tõusis töötajale või juhatuse liikmele isikliku autoga tehtavate töösõitude eest makstava maksuvaba hüvitise piirmäär 2000 kroonilt 4000 kroonini kuus.

30.12.2008 kinnitas Vabariigi Valitsus määruse nr 164 "Isikliku sõiduauto teenistus-, töö- ja ametisõitudeks kasutamise kulude hüvitise maksmise tingimused ja piirmäärad" muutmise.

Lühiülevaade muudatusest - i sikliku sõiduauto hüvitise piirmäär tõuseb

Alates 1. jaanuarist tõuseb töötajale või juhatuse liikmele töösõitude eest makstava maksuvaba hüvitise piirmäär 2000 kroonilt 4000 kroonini kuus.

Arvestuse (sõidupäeviku) pidamisel ei maksustata hüvitist kuni 4 kr ühe töö- või ametisõidu kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 4000 kr kalendrikuus tehtud sõitude eest ühe hüvitist saava füüsilise isiku kohta. Seega, kui maksta hüvitist 4 kr/km, saaks töösõitusid maksuvabalt hüvitada maksimaalselt 1000 km ulatuses senise 500 km asemel.

Kui õigustatud isikule maksab hüvitist samas kalendrikuus tehtud sõitude eest mitu tööandjat, võib iga tööandja maksta maksuvabalt hüvitist kuni 4000 krooni.

Kui töösõitude arvestust ei peeta, on maksuvaba hüvitise piirmäär jätkuvalt üksnes 1000 krooni kuus.

Lisainfoks

Isikliku sõiduautona käsitletakse töötaja või juhatuse liikme käsutuses olevat sõiduautot, mis ei ole tööandja omanduses ega valduses.

Kui tööandja maksab isikliku sõiduauto kasutamise eest hüvitist, peab ta täitma ja esitama maksuhaldurile selle kohta deklaratsiooni vormil INF 14. See deklaratsioon tuleb esitada Maksu- ja Tolliametile üks kord aastas, kalendriaastale järgneva aasta 10. aprilliks eelmise kalendriaasta kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing