Aivar Hundimägi • 17. november 2016 kell 8:30

Ootan EASi nõukogu liikmete lahkumisavaldust

Aivar Hundimägi  Foto: Andras Kralla

Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi ootab Anto Liivati ja Kaia Sarneti EASi nõukogust lahkumise avaldust.

Eilne EASi otsus vabastada ametist sihtasutuse juhatuse esimees Hanno Tomberg langetati Eesti Päevalehe andmetel häältega 3:2. EASi nõukogus on aga 7 liiget. Kaks nõukogu liiget – sotside ridadesse kuuluv Anto Liivat ja rahandusministeeriumi asekantsler Kaia Sarnet – lahkusid enne juhatuse esimehe sobivuse üle otsustamist.

See on uskumatu käitumine nõukogu liikmete poolt. Nõukogu peab langetama organisatsioonile väga olulise otsuse ehk hindama tippjuhi sobivust ametisse – ja siis kaks nõukogu liiget põgenevad otsustamise eest, tuues vabanduseks ajanappuse. Kui need kaks liiget pidid tõesti lahkuma varem, et minna mõnele teisele kohtumisele, siis oleks olnud mõistlik päevakorda muuta ja olulised otsused nõukogus esmajärjekorras läbi arutada.

Tegelikult ei kõla ajanappuse argument veenvalt ja paistab haleda katsena teha halva mängu juures head nägu.

Lugupeetud Anto Liivat ja Kaia Sarnet ja ka kõik teised riigiasutuste ning riigifirmade nõukogude liikmed, kui teil pole aega endale võetud kohustusi täita, kui te kipute valikuliselt erinevate otsuste langetamise tagamaid unustama või te ei julge keerulisi otsuseid langetada, siis ärge trügige nendesse nõukogudesse. Nõukogust lahkumisavalduse kirjutamisele ei kulu ka kuigi palju aega.

Hetkel kuum