Bugatti ehitas miljoniauto vigaste istmetega

Foto: Bugatti
Andres Haabu • 4. jaanuar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Prantsuse autotootja kutsub üle maailma tagasi 2,4 miljonit eurot maksvad Chironi superautod, millel on vigased istmed, kirjutas Bloomberg.

Bugatti Chiron  Foto: Bugatti

Bugatti ei suhtle oma kalli masina omanikega kirjalikult, vaid neile helistavad ettevõtte "lendavate tohtrite" nime kandvad autotehnikud, kes seejärel tulevad ja sõiduki üle vaatavad.

Bugatti Automobiles SAS teeb ilmselt maailma erilisemaid sõidukeid, aga isegi 2,4 miljonit eurot maksva Chironi omanikel ei ole tüütavate tagasikutsumiste eest kaitset. Nii proovib Prantsuse autotootja oma jõukatele klientidele teha kõik võimalikult mugavaks.

Bugatti informeeris hiljuti Ameerika Ühendriikide sõidukiohutusametnikke, et kutsub tagasi mõned oma Chironi eksemplarid, sest avastas esiistme seljatoe kinnitustelt vigaseid keevisõmblusi.

Vigane Chiron viiakse kinnise veokiga inspekteerimiseks ühte USA kaheteistkümnest Bugatti esindusest. Pärast vigase keevituse leidmist vahetab Bugatti välja kogu istme kinnituse. Kokku puudutab viga maailmas 47 sõidukit, millest 12 on Põhja-Ameerikas.

Bugatti Chironi kaheksaliitrisel mootoril on 1500 hobujõudu ja 16 silindrit. Auto kiirendab 100kilomeetrise tunnikiiruseni 2,5 sekundiga ja sõidukeid valmistatakse maksimaalselt 500 tükki.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt