Tuuleenergiale konkurents sobib

16. aprill 2014, 11:10

Et tuuleenergia tootmiseks ei tule teha kütuse, jäätmete ja saastamisega seotud kulutusi, siis uute tootmisvõimsuste rajamise kontekstis on tegemist väga konkurentsivõimelise energia tootmisviisiga, kirjutab Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees Martin Kruus, kommenteerides uusi ELi riigiabi suuniseid keskkonna- ja energeetikasektoris.

Tuuleenergia tootjad saavad aru, et jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb avaldada survet tehnoloogia arengule, mis muudab tuulikute elektritoodangu järjest rohkem konkurentsivõimeliseks.

Uute ELi riigiabi suuniste juures tuleb rõhutada, et uued toetusskeemid kehtivad ainult uutele projektidele. Kui seni on Euroopa Komisjoni juures õiguskindluse olulisust rõhutanud peamiselt energia peadirektoraat (DG Energy), siis nüüd ütleb ka konkurentsi peadirektoraat jõuliselt, kui ülioluline on, et muudatused puudutavad vaid uusi taastuvenergia elektrijaamu. See tähendab, et olemasolevaid taastuvenergia toetusskeeme ei pea hakkama muutma.

Pean õigeks ka põhimõtet, et tulevikus piisavate võimsuste tagamisel tuleb esmalt ära kasutada olemasolevad ühendused ning energiasalvestuse ja tarbimise juhtimise võimalused, mitte seostama energia julgeolekut ainult uute fossiilkütustel töötavate elektrijaamadega. Taastuvenergia lahendused koos olemasoleva elektrisüsteemi tasakaalustusvõimaluste ning tarbimise juhtimise ja uute salvestusvõimaluste rakendamisega on võimelised tagama täieliku energiajulgeoleku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2014, 13:34
Otsi:

Ava täpsem otsing