Birjo Must • 17. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Euroopa automüüki kosutavad hinnakärped

Volkswageni tehas.  Foto: Foto: Bloomberg

Euroopa automüügi kasv taastus septembris, kuna autotootjad asusid majanduskasvu aeglustumise mõju vähendama hinnakärbetega.

Sõidukite registreerimine kasvas septembris 1,27 miljonile sõidukile, mis on 6,1% mullusest enam, teatas Euroopa Autotootjate Assotsiatsioon (ACEA). See on kiireim kasv alates märtsist ning aitas paisata üheksa kuu automüügi numbri 9,91 miljonile.

Euroopa majanduskasvu aeglustumine on avaldanud suurt mõju ka siinsetele autotootjatele. Seetõttu on suurfirmad eesotsas Volkswageni ja PSA Peugeot Citroeniga asunud klientidele hinnakärpeid tegema.

„Situatsioon on keeruline, kuid numbrid näitavad, et järsku langust müügis ei paista,“ ütles LBBW analüütik Frank Biller Bloombergile. „Kõik teavad, et majanduse taastumine on väga hüplik, mis tähendab, et hinnad tõenäoliselt ei kasva. Kuna aga tarbijad hoiavad end tagasi, siis ei hakka ka automüük kiiresti kasvama,“ lisas ta.

Möödunud kuul kasvas nõudlus viiel Euroopa suurimal autoturul. Saksamaal tõusis registreerimiste arv 5,2%, Suurbritannias 5,6% ja Hispaanias koguni 26,2%. Prantsusmaal kasvas müük 6,3% ja Itaalias 3,3%.

Euroopa suurim autotootja Volkswagen kasvatas müüki regioonis 6,2% ning Renault koguni 10%.  

ACEA kogub andmeid 28 Euroopa Liidu riigist, välja arvatud Malta. Lisaks aga ka Šveitsist, Norrast ja Islandilt.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt