Birjo Must • 11. august 2015 kell 7:45

Hiina keskpanga samm kukutab börse

Täna on languses kõik Euroopa suuremad börsid.   Foto: epa

Autofirmad, kaevandajad ja luksuskaupade tootjad veavad täna alla Euroopa aktsiaid, samal ajal kui Hiinas oli 20 aasta suurim valuuta devalveerimine.

Stoxx Europe 600 indeks langes varahommikul Londonis 0,3%, 398,82 punktile. Eile vedasid Euroopa aktsiaid üles tehnoloogiafirmad. Stoxx Europe 600 indeks on tänavu rallinud 17%.

Tänane hommik algas aga uudisega, et Hiina keskpank kärpis jüaani kurssi ning lõpetas sellega de facto valuutasideme USA dollariga, mis kehtestati märtsis. See tekitas languselaine, mis levis üle arenevate turgude valuutade ja toorainete.

Kreeka võlausaldajad jõudsid Ateenas kokkuleppele kolmandas abipaketis, mis sillutab teed sellele, et riikide parlamendid jõuavad selle vastu võtta enne 20. augusti tähtaega. Kreeka peamine börsiindeks ASE on oma augusti alguses saavutatud kolme aasta madalaimalt tasemelt tänaseks tõusnud 7,3%.

Euroopa suuremad börsid on täna languses. Briti FTSE 100 indeks on kukkunud 0,51%, Saksa DAX indeks 0,67% ja Prantsuse CAC 40 indeks 0,60%. Ka Aasia börsid on täna punased.

Hetkel kuum