Mait Kraun • 25. august 2015 kell 10:00

Apple'i väärtus kõikus eile viie Eesti SKP jagu

Apple  Foto: EPA

USA turgude volatiilsus ulatus esmaspäeval ekstreemsusteni. Kõige suuremaid kõikumisi tegi maailma suurim ettevõte Apple, vahendab CNN Money.

Esmaspäeval vahetas omanikku rohkem kui 100 miljonit Apple’i aktsiat. Kauplemismahtude poolest oli Apple teisel kohal. Vaid Bank of Americaga, mille aktsiad on tunduvalt odavamad, kaubeldi rohkem.

Veidi pärast seda, kui Dow Jonesi indeks kukkus 1000 punkti, odavnes Apple'i aktsia 10 protsenti. Keskpäevaks oli Apple korraks juba uuesti plussis, aga õhtuks oli aktsia kukkunud kokkuvõttes 2,5 protsenti.

Apple’i turuväärtuse kõikumine ulatus päeva jooksul 100 miljardi dollarini. Võrdluseks võib tuua Eesti majanduse, mille maht oli 2014. aastal praeguse kursiga ümberarvutatult 22,4 miljardit dollarit. See tähendab, et Apple'i turuväärtus kõikus päevaga praktiliselt viie Eesti SKP jagu.

Veidi enne turgude avanemist saatis Apple’i tegevjuht Tim Cook CNBC uudisteankrule Jim Cramerile kirja – Cook palus Crameril öelda, et Apple’i müük on Hiinas tugev, vaatamata sellele, et sealne majandus on jahenemas. Arvatakse, et Cook rikkus sellega USA börsi- ja väärtpaberikomitee reegleid.

Täna on Apple eelturul kallinenud 5,3 protsenti 108,43 dollarini aktsiast.

 

 

Hetkel kuum