Raido Neemre • 9. september 2015 kell 20:00

Börs: turud kukkusid taas

Foto: EPA

USA turud olid täna languses, mida oli peamiselt põhjustatud naftahindade langusest ning majanduse elavdamise kõnelustest Hiinas.

“See on volatiilsus, mis saadab ka järgmiseid nädalaid, mis jäävad Hiina ja Föderaalreservi vahele. Kuid ma ei usu, et me pöördume tagasi kahe nädala tagusesse langusesse,” sõnas Convergex’i analüütik Peter Coleman.

Peamised indeksid tegid enam kui 1% languse vahetult enne börsi sulgemist.

“Ma usun, et turgude kukkumine on seotud nafta hindadega,” sõnas Rockwell Global Capital’i analüütik Peter Cardillo.

“Apple’i üritus börse eriti ei mõjutanud,” lisas ta.

Apple kukkus ligi 1% peale enam kui 1,5% tõusu. Aktsia kõikus ettevõtte uusi tooteid tutvustava ürituse eel.

Energiaaktsiad kukkusid ligikaudu 1%, kukutades S&P 500 madalamale; Chevron ja Exxon Mobil olid indeksi suurimad kukkujad.

“Ma arvan, et meil on tegemist jaheneva entusiasmiga aktsiate suhtes. See on hea uudis. Hiina on lõpuks mõistnud, et nende majandustegevus on aeglustumas ning nad valmistuvad sellega tegelema,” märkis Janney Montgomery Scott’i investeerimisstrateeg Mark Luschini.

Investorid hoidsid silma peal ka JOLTS’i uuringul, mis näitas, et USA-s loodi rekordilised 5,8 miljonit uut töökohta.

Reedene palgaraport taaselustas ootusi, et töötingimused on piisavalt tugevad toetamaks intresiimäärade tõstmist, mis võib juhtuda juba Föderaalreservi järgmisel nädalal toimuval kohtumisel.

Kullafutuurid kukkusid 19 dollari võrra ning untsi hinnaks kujunes 1102 dollarit.

USA toornafta futuurid kukkusid 1,79 dollarit ehk 3,9%. Barreli hinnaks kujunes 44,15 dollarit. Brent tegi enam kui 3% languse ning naftabarrel maksis 48 dollarit.

Dow Joness tegi 1,41% languse ja sulgus 16260,15 punktil. S&P500 kukkus 1,39% ja lõpetas päeva 1942,09 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,15% langusega ja sulgus 4756,53 punktil.

Hetkel kuum