Rainer Saad • 9. oktoober 2015 kell 11:29

Dombrovskis: rahatrükil väike mõju

Valdis Dombrovskis  Foto: Scanpix/Reuters

Läti endine peaminister ja praegune Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis ütles CNBC-le, et nafta madalam hind ja odavam euro avaldavad majandusele rohkem mõju kui rahatrükk.

Dombrovskise sõnul mõjutavad nafta hind ja odavam euro Euroopa majandust rohkem kui Euroopa Keskpanga praegune võlakirjade ostmise programm. „Need on tõenäoliselt Euroopa majandusele palju positiivsemad faktorid,“ sõnas ta.

Brenti toornafta on sel nädalal tõusnud peaaegu 11 protsenti, mis on suurim nädalane tõus pärast 2009. aastat. Täna kauples Brent 53,25 dollari juures.

Euro kauples täna 1,1285 dollaril, mis on oluliselt nõrgem kui eelmise aasta lõpus, mil ühisraha kauples 1,2097 dollaril.

Euroopa Komisjon prognoosib, et sel aastal kasvab Euroopa Liidu majandus 1,8 protsenti ja järgmisel aastal 2,1 protsenti. „Seni on kvantitatiivne leevendamine Euroopa majandust aidanud, aga nagu ka Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi on öelnud, siis rahapoliitikaga üksi ei ole võimalik majanduse probleeme lahendada,“ ütles Dombrovksis.

Hetkel kuum