Mait Kraun • 23. oktoober 2015 kell 19:52

Börs: tehnoloogiasektor vedas turge üles

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

Tehnoloogiafirmade ralli aitas Standard & Poor’s 500 aktsiaindeksil tõusta nii palju, et aasta algusega võrreldes jõudis indeks plussi, vahendab Bloomberg.

Nii Microsoft, Alphabet (Google’i emafirma) ja Amazon.com teatasid oodatust parematest kvartalitulemustest, mis pani ettevõtete aktsiad tõusma. Tehnoloogiasektor tõusis 7 protsenti. Koos teiste tehnoloogiafirmadega kallines ka Facebooki aktsia, mis jõudis esmakordselt üle 100 dollari taseme. Nasdaq 100 indeks tõusis 3,1 protsenti ja jõudis kõrgeima tasemeni alates juulist.

S&P500 indeks kallines 1 protsendi ja jõudis hilisõhtuks 2073 punktini. Dow Jones lisas 0,9 protsenti ja lõpetas päeva 17 657 punktil.

„See, et suured ettevõtted ületasid ootusi, on kindlasti hea uudis. Kui Google, Microsoft või Amazon tõusevad, siis see kompenseerib nõrgemate aktsiate langust,“ ütles investeerimisfirma Scotia Capitali strateeg Vincent Delisle. „Turud tahavad ennast hästi tunda ja sellised tulemused on nagu kirss tordil.“

Aktsiaturgude tõusule aitas kaasa ka Hiina Keskpank, mis vähendas majanduse aeglustumisega võitlemiseks baasintressimäära. Järgmisel nädalal on ka Föderaalreservi ja Jaapani Keskpanga kohtumised.

S&P500 indeks on nüüdseks augustis saavutatud põhjast kallinenud 11 protsenti. 21. mail saavutatud kõigi aegade tipust on indeks madalamal vaid 3 protsenti.

WTI toornafta odavnes 1,5 protsenti ja Brent kukkus 0,1 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 44,71 ja 48,05 dollarit barrelist. Kulla (Comex) hind on täna langenud 0,1 protsenti ja unts maksab 1165 dollarit.

Hetkel kuum