Birjo Must • 5. veebruar 2016
Jaga lugu:

Goldman ennustab tsingile suurt tulevikku

Tsingikaevandus Boliivias.  Foto: Reuters/Scanpix

Hiljutine metallide hinnatõus pole tõenäoliselt jätkusuutlik, välja arvatud tsingi puhul, märkis investeerimispank Goldman Sachs oma teates.

Tsingi hind on jaanuari keskpaigast rallinud umbes 18% ning teinud sellega tasa suurem osa 2015. aasta kaotusest.

Goldmani analüütikute hinnangul on tsingil teiste metallide seas kõige suurem tõusupotentsiaal. Hinnatõusu peaks toetama tootmise kokkutõmbamine, mis peaks vähemalt sel aastal globaalset pakkumise kasvu ohjama, kirjutab CNBC. 

Kolmekuuse tähtajaga tsingi futuurid sulgusid eile Londoni börsil 1715 dollaril tonnist, mis on kolme kuu parim tulemus. Vahepeal puudutas hind ka 1728 dollarit.

Goldmani teatel on tsingi hind ainuüksi veebruaris tõusnud 6,8% ning see jätkab tõusu. 12-kuu hinnaprognoos on 1800 dollarit tonnist.

Ka teiste metallide hinnad on jaanuari keskpaiga madalseisust rallinud umbes 8%. Kuna nafta hind on veidi taastunud, dollar on nõrk ning Hiina majandus stabiliseerub, siis jätkavad hinnad Goldmani hinnangul paari kuu jooksul tõusu.

Samas peaks panga teatel pikas perspektiivis ületama pakkumise kasv siiski nõudluse kasvu ning seetõttu jäävad hinna surve alla. Seda eriti vase ja alumiiniumi puhul, teatas Goldman.

Jaga lugu:
Hetkel kuum