Indrek Mäe • 4. mai 2016 kell 7:19

Google paneb Chrysleri ise sõitma

Alphabet sõlmis Fiat Chrysleriga kokkuleppe isesõitvate autode arendamiseks  Foto: epa

Alphabet ja Fiat Chrysler sõlmisid kokkuleppe isesõitvate autode arendamiseks, autotootja ülesandeks saab vastava tehnoloogiaga ühilduvate mikrobusside tootmine.

Google’i emafirma väljatöötatud tehnoloogia paigutatakse sajasse Chrysleri mikrobussi ning koostöö keskuseks saab Windsor Ontario osariigis. Chrysleri eesmärk on ehitada bussid, mis sobiksid võimalikult täpselt Alphabeti tehnoloogiaga. Toodang plaanitakse partnerile üle anda lähikuudel.

Koostöö Alphabetiga on Fiat Chryslerile kriitilise tähtsusega, sest isesõitvate autode arendamisel ollakse nii Toyotast kui General Motorsist maha jäänud. Viimased on siiani koostööst Alphabetiga keeldunud ning keskendunud tehnoloogia iseseisvale arendamisele.

Fiat on aga iseseisva tehnoloogilise lahenduse loomise suhtes skeptiline ning avaldanud lootust kõik vajalik kas hiljem kokku osta või luua see kellegagi koostöös. Samal ajal on Alphabet keeldunud oma autode ehitamisest. Kokkulepe võimaldabki tulevikus kahe firma koostöös täiesti uue mudeli loomist.

Fiat Chrysleril on krapsakas ja kogenud inseneride meeskond, kes on kindlasti suureks abiks täielikult isesõitvate autode väljaarendamisel,“ ütles Alphabeti isesõitvate autode valdkonnajuht John Krafcik.

Alphabet on varem testimisse andnud 70 isesõitvat autot, mille läbisõit on praeguseks juba 1,5 miljonit miili, ning neid võib kohata Californias, Washingtonis, Texases ja Arizonas. Olemasoleva tehnoloogia sõidukisse paigutamisel tehti koostöö Lexuse ja Roush Industriesiga.

Kokkuleppe tulemusena väljaarendatavad sõidukid on vaid testimiseks ning neid ei paisata müüki.

Hetkel kuum