Mait Kraun • 26. mai 2016
Jaga lugu:

Kulla hind langeb seitsmendat päeva järjest

Kullakangid Pekingis  Foto: Bloomberg

Kulla hind on täna langemas juba seitsmendat päeva järjest, sest USA dollar on kallinemas ning intressimäärade tõstmise tõenäosus kasvamas, vahendab MarketWatch.

Juunikuiste kullafutuuride hind on täna langenud 0,3 protsenti 1220 dollarini untsist, mis on madalaim tase alates 4. aprillist. Kuu algusest alates on hinnad langenud 5,5 protsenti.

Peamiselt on kollasele metallile survestavalt mõjunud asjaolu, et intressimäärade tõstmise tõenäosus on kasvanud. Nimelt on levima hakanud arvamus, et Föderaalreserv plaanib juunis siiski intresse tõsta. Paljude analüütikute sõnul on majandusandmed selleks piisavalt head. Föderaalreserv tõstis intressimäärasid viimati eelmise aasta detsembris. 

Intressimäärade tõstmine suurendaks nõudlust dollarite vastu, mis survestab omakorda väärismetallide hindu, sest need ei paku intresse ega dividende.

„Kui intressimäärade tõstmise tõenäosus kasvab, siis dollar tugevneb edasi ja kulla hind jätkab langust,“ teatasid 7:00’s raporti analüütikud. „Kui see juhtub, siis on kullal peaaegu võimatu uuesti 1300 dollari tasemeni jõuda.“

„Samas võiks oodata teatud lühiajalist taastumist 1220 dollari toetustasemelt,“ teatasid nad.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum