Mait Kraun • 9 juuni 2016

Saksamaa võlakirjade tootlus langes rekordmadalale

Saksamaa lipp.  Foto: EPA

Saksamaa 10-aastaste võlakirjade tootlus jõudis täna lähedale 0 protsendile. Investorid püüavad üliturvalisi võlakirju ostes ennast riskide vastu kaitsta, vahendab CNBC.

10-aastaste võlakirjade hind tõusis ning tootlus langes vaid 0,026 protsendini. Tegemist on ajalooliselt madala tasemega, selgub Reutersi Tradeweb andmetest, mis ulatuvad 1992. aastani.

Investorid kindlustavad ennast võimaliku Brexiti (Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust) vastu. Lisaks sellele ajendab võlakirju ostma ka maailma keskpankade rahapoliitika lahknemine.

Osade lühema tähtajaga (9 aastat ja vähem) võlakirjade tootlus on juba praegu negatiivne. Saksamaa erinevate võlakirjade keskmine tootlus langes sellel nädalal alla nulli, selgub Reutersi andmetest. Nüüd spekuleerivad kauplejad, millal võiks 10-aastaste võlakirjade tootlus negatiivseks muutuda.

„10-aastaste võlakirjade tootlus püsib niivõrd madalal, et nullist allapoole langemine pole sugugi välistatud. Kui see aga juhtub, siis me oleme kindlad, et pikalt see nii ei püsi,“ teatas analüüsifirma Capital Economics neljapäeval avaldatud raportis.

Täna on langenud ka teiste riikide võlakirjade tootlused – näiteks Jaapani, Suurbritannia ja eurotsooni riikide omad.

Hetkel kuum