Kadi Neemre • 13. juuni 2016 kell 19:54

Eksperdid: Brexitil ei ole USA turgudele pikaajalist mõju

Foto: EPA

Ekspertide sõnul on Brexiti hääletusel ning seda ümbritsevatel hirmudel globaalsetele turgudele lühiajaline mõju. USA turgudele ei tohiks see aga märkimisväärset mõju avaldada.

“Tõenäoliselt on selle ümber suur kära ning turgudel valitseb mõningane hirm, kuid pikas perspektiivis on see üsna hea võimalus,” sõnas Rockland Trusti portfooliojuht Matt Roddy.

“Me saame sellest üle. Maailma majandus ei lähe selle pärast põhja, et Suurbritannia võib Euroopa Liidust lahkuda,” lisas ta.

Mured Suurbritannia peatse Euroopa Liitu jäämise või sealt lahkumise hääletuse üle on põhjustanud turgudel teatud volatiilsuse, vahendab CNBC.

Referendum toimub 23. juunil.

The Guardiani ICMi värske arvamusküsitluse kohaselt toetab küsitletutest 53% Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust.

Atlantic Trusti investeerimisjuht Dave Donabedian usub, et turgude volatiilsus jätkub kuni hääletuseni ning juhul, kui rahvas peaks otsustama liidust lahkuda, siis lühiajaliselt ka peale seda.

USA turgude jaoks ei oma otsus väga suurt kaalu; olulisemad on hoopiski ettevõtete kasumid.

“Ettevõtete kasumid on languses ning prognooside kohaselt peaks aasta teine pool veidi paremad ajad tooma. Kasumiraportid omavad aktsiahindade puhul palju suuremat kaalu kui Brexit,” sõnas Donabedian.

 

 

Hetkel kuum