Eesti investorid Brexitit ei usu

23. juuni 2016, 12:04
LHV vanemmaakler Nelli Janson ütles, et kliendid tunnevad keskmisest kõrgemat huvi erinevate volatiilsusinstrumentide vastu.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160623/BORS/160629891/AR/0/AR-160629891.jpg
Ainult tellijale

Brexit on kohalike investorite ja aktsiakauplejate seas kahtlemata jututeemaks, kuid referendumi tulemuse üle tõsist muret ei tunta.

„Öelda, et selle tulemuse pärast väga muret tuntakse, oleks vale, sest enamus kaldub siiski arvama, et Brexit läbi ei lähe ja Suurbritannia jääb endiselt Euroopa Liitu,“ kinnitas LHV vanemmaakler Nelli Janson Äripäevale. „Koduturul võib täheldada mõningast müügihuvi suurenemist, kuid siin võib põhjuseks olla ka lihtsalt investorite plaan suveks oma positsioone vähendada.“

Jansoni kinnitusel ei saa ka LHV klientide tehingute osas väita, et investorid oleks märkimisväärselt ennast ühele või teisele poole positsioneerima hakanud, vaid pigem võib öelda, et ollakse äraootaval seisukohal. Küll on tema sõnul keskmisest kõrgem huvi erinevate volatiilsusinstrumentide vastu, mis kauplevad VIX-i (S&P 500 indeksi volatiilsust peegeldava VIX indeksi – toim) põhjal.

Ta tõdes, et kui Brexit tõesti peaks läbi minema, siis oleme me täiesti uues olukorras ja Suurbritannia väljaastumise mõju on pikemas perspektiivis väga keeruline prognoosida.

„Nii Suurbritannia kui ka Euroopa majanduse jaoks on siin ausalt öeldes midagi positiivset raske näha,“ hoiatas ta. „Nael kukub tõenäoliselt 10-15% ja kannatada saab ilmselt ka euro, rääkimata Suurbritannia enda aktsiaturust. Teadmatuse tõttu tuleviku osas langevad müügisurve alla ilmselt ka teised turud sealhulgas USA, kuid usun, et seal oleks langus siiski lühiajaline ja seega võikski öelda, et Brexiti puhul võivad USA aktsiaturud pakkuda häid ostuvõimalusi.“

Tänase päeva seisuga saab vanemmaakleri hinnangul öelda, et valdavas osas on turuosalised siiski võtnud seisukoha, et Brexit aset ei leia. Sestap ei soovita ta investoritel enne referendumi tulemust spekulatiivseid positsioone võtta ja pigem võiks hoida rahavaru juhuks, kui turud peaks tõesti pakkuma soodsaid ostukohti pikaajaliseks investeeringuks.

Loe ka, kuidas Brexiti valguses riske maandada ning kuidas Äripäeva loodud investor Toomas Brexitit oodates vaesemaks jäi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. June 2016, 12:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing