Nordecon ehitab Viimsisse büroomaja

27. juuni 2016, 09:27
Nordeconi objekt Tallinnas paar aastat tagasi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160627/BORS/160629823/AR/0/AR-160629823.jpg

Nordecon sõlmis Kaarsilla Kinnisvara OÜga kuue miljoni eurose lepingu Viimsisse büroo- ja ärihoone ehitamiseks.

Viimsi Äritare üle 8000ruutmeetrine hoone valmib 2017. aasta suve lõpuks. Ehituse kogumaksumus on rohkem kui kuus miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

„Kaarsilla Kinnisvara on pika kogemusega ning mainekas arendaja, kellega koostöö on ehitajale kahtlemata nii tunnustus kui väljakutse,“  ütles ASi Nordecon juhatuse liige Avo Ambur pressiteate vahendusel.

Amburi sõnul sõlmiti Viimsi Äritare ehituseks projektijuhtimise leping, mille käigus rajatakse ühe maa-aluse ja kolme maapealse korrusega hoone üldpinnaga umbes 8000 m2 ja 106 parkimiskohta: 47 neist maa-alusel parkimistasandil. "Hoone teeb eriliseks see, et kõikidel tööruumidel saab olema loomulik valgustus – maja keskel on kavandatud klaaskatusega valgusšaht, kuhu on võimalik rajada näiteks haljastusega aatrium,“ rääkis ta.

Kaarsilla Kinnisvara arendusjuht Viljar Jänese sõnul on Viimsi küll väga mugav ja ilus koht elamiseks, kuid kvaliteetseid büroopindu seal napib. "Viimsi Äritare ehitamine on projekt, kus ehitaja kaasatakse protsessi juba projekteerimisfaasis ja kogu ehitustegevus viiakse läbi avatult projektijuhtimise põhimõtteid rakendades," rääkis Jänes. 

Viimsi Äritare esimesele korrusele on projekteeritud kaubandus-teenindusotstarbega rendipinnad ja abiruumid. Teisele ja kolmandale korrusele on planeeritud erineva suurusega büroopinnad ringkoridori ja abiruumide plokiga.

Kaarsilla Kinnisvara OÜ on 1996. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis on välja kasvanud Tartus tegutsenud Tirsi kaubandusketist. Esimene kauplus rajati 1999. aastal. Alates 2004. aastast on firma põhitegevuseks kaubanduspindade üürimine ja arendamine. Praegu kuulub Kaarsilla Kinnisvara OÜ-le ligi 32 000m2 kaubanduspinda Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Narvas. Kaarsilla Kinnisvara OÜ eelmise aasta müügitulu oli 7,9 miljonit eurot.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni 2015. aasta konsolideeritud müügitulu oli 145,5 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd rohkem kui 650 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna Börsi põhinimekirjas.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2016, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing