Kadi Neemre • 25. august 2016 kell 15:36

USA pangad teenisid rekordkasumi

Foto: EPA

Hoolimata üha karmistuvatest regulatsioonidest ning kehvadest aktsiatulemustest, teenisid USA pangad eelmises kvartalis rekordkasumi, ületades 2015. aasta teise kvartali kasumimahud, selgub SNL Financiali ja S&P Global Market Intelligence’i andmetest.

Pankade kvartalikasumid olid kokku 43,6 miljardit dollarit; 2015. aasta teises kvartalis teenisid pangad kokku aga 43,01 miljardit dollarit kasumit ehk käesoleval aastal kasvas pankade kasum 1,4%.

Perioodil aprilist juunini oli pankade kasum võrreldes eelmise kvartaliga 4,56 miljardit dollarit suurem ehk kasvas 11,7%.

Kasumid kasvavad hoolimata üha rangematest regulatsioonidest ning suurematest kapitalinõuetest.

Nimelt peavad pangad peale 2008. aasta finantskriisi omama suuremaid sularaha varusid ning seda ei või kasutada panga kasumi suurendamiseks.

Lisaks on Föderaalreserv kasutusele võtnud rangemad stressitesti standardid, mille aga kõik USA pangad hoolimata mitmetest esilekerkinud probleemidest läbi tegid.

Hoolimata olukorrast, kus jätkuvalt madalad intressimäärad peaksid survestama pankade intressimarginaalne, suudab sektor jätkuvalt teenida kasumeid.

Üks huvitavaid rekordkvartali aspekte on see, et Suure Neliku, kuhu kuuluvad JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup ja Wells Fargo, kasumid ei teinud märkimisväärset kasvu. Kõigil neljal pangal oli kasumlikud kvartalid, kuid JPMorgan oli ainus, mille netokasum kasvas võrreldes sama perioodiga aasta tagasi, selgub SNL andmtest. Teise kolme panga kasum kahanes võrreldes eelmise aastaga kokku ligi 1,4 miljardit dollarit.

Turgude seisukohast on pangad olnud kogu aasta surve all.

S&P 500 finantssektori ettevõtted on olnud indeksi halvima käekäiguga sektor, mille kasum oli vaid 0,43%.

 

 

Hetkel kuum