Ryanairi juht Michael O’Leary ütles, et Brexit annab ettevõtte käekäigule tunda järgnevad neli aastat.
Euroopa Liidu ja Suurbritannia kõneluste pikkuseks ning liidust väljaastumise ajaks hinnatakse kaks kuni neli aastat ning O’Leary sõnul tähendab see Iiri odavlennufirmale keerukat aega. Ettevõtte juht kuulus kampaania ajal selgelt nende inimeste leeri, kes olid Brexiti tulised vastased.
“Suurbritannia majanduse väljavaated on kehvad. See tähendab väiksemat majanduskasvu nii Suurbritannias kui ka teistes Euroopa riikides,” lausus ta.
Euroopa suurim odavlennufirma teeb juba ka korrektuure oma äritegevuses. Nii on firma teada andnud, et plaanib tegevust Suurbritanniast veidi rohkem eemale viia ning see mõjutab ka lennukompanii praegu Londonis Stanstedi lennujaamas asuvat baasi. Lisaks on Ryanair teada andnud, et kuigi ettevõte soetas 50 uut lennukit, ei hakka neist ükski teenindama Suurbritannia lende, vaid on suunatud mujale.
Ryanair ennustab selle aasta kasumiks 1,38 miljardit eurot.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.