Investoritele meeldib võlakirjadega raha kaotada

03. oktoober 2016, 11:27
Jaapani investor vaatab tablool olevaid negatiivseid intressimäärasid (10aastane võlakiri).
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161003/BORS/161009969/AR/0/AR-161009969.jpg

Tundub, et võlakirjainvestoritele meeldib raha kaotada, sest negatiivse tootlusega võlakirjade maht suureneb, vahendab Bloomberg.

Riikide ja ettevõtete võlakirjade maht tõusis 30. septembri seisuga 11,6 triljonile dollarile, selgub Bloomberg Barclays Global Agregate'i indeksi andmetest. Võrreldes eelmise kuuga on sellise vara maht kasvanud 6,1 protsendi võrra. Juulis ja augustis negatiivsete võlakirjade maht vähenes. Juunis jõudis see kõigi aegade rekordini (11,9 triljonit dollarit).

Negatiivse tootlusega võlakirjade maht.

Maailmas on 13 riiki, kus on negatiivse tootlusega võlakirju vähemalt 100 miljardi dollari ulatuses. Vähem kui kuu aega tagasi oli selliseid võlakirju vaid kahes riigis.

Kõige rohkem on kahjumit teenivaid võlakirju Jaapanil – kokku 5,7 triljoni dollari väärtuses (ligi pool maailma kogumahust). Ülejäänud poole on hõivanud peamiselt Euroopa riigid – Prantsusmaa, Saksamaa, Holland, Hispaania ja Itaalia.

Negatiivse tootlusega võlakirjade maht riigiti.

Vähem kui seitsmendiku negatiivse tootlusega võlakirjadest on välja andnud ettevõtted, peamiselt on need finantssektori firmad.

Kokku on Bloombergi Barclays Global Aggregate'i indeksis 48 triljoni dollari väärtuses võlakirju. See tähendab, et neljandik neist pakub investoritele negatiivset tootlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2016, 11:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing