Tavaliselt on nädal enne presidendivalimisi turgudel olnud aktsiarali. Keskmiselt on ralli alati kaasa toonud S&P 500 1,8% kasvu ning seda alates 1928. aastast, selgub Bespoke’i uuringust.
Kuigi praegu on veel vara midagi kindlat öelda, siis on
S&P 500 viimased seitse päeva olnud languses, olles täna keskpäevase seisuga kukkunud 1,15%.
“Jäänud on veel aga reede, esmaspäev ja teisipäev, seega kindel ei saa veel olla,” sõnas Bespoke’i kaasasutaja Paul Hickey.
Ainsad kaks korda, mil turgudel toimus enne valimisi mahamüümine, olid 1968. aastal, mil S&P 500 kukkus peale Richard Nixoni võitu Hubert Humphrey üle 0,2% ning teisel korral kukkusid turud 1,4% siis, kui George H.W. Bush võitis Michael Dukakis ees.
Suurima tõusu ehk 6,9% tegi indeks aga 2008. aastal, mil
Barack Obama võitis John McCaini ees.
Mõned analüütikud aga usuvad, et peale valimispäeva võib tulla kergendusralli. Seda fakti aga ajalugu ei toeta ning viimase 22 valimiste järgsel nädalal ei ole rallit toimunud. Näiteks 2008. aastal kukkus turg 10,6% ning nädal hiljem kasvas 6,9%. Suurima nädalase tõusu tegi S&P aga 3% peale George W. Bushi võitu 2004. aastal.
Turud on juba pikalt lootnud
Hillary Clintoni võidule, kuid aktsiaturud on viimastel päevadel kukkuma hakanud, kuna
Trump on küsitluste kohaselt oma edumaad Clintoniga vähendamas. Kuna turud on aga juba praegu languses, siis Trumpi võidu korral oleks kukkumine veelgi teravam kui see oleks muidu olnud, usuvad analüütikud.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.