Mait Kraun • 24. jaanuar 2017 kell 12:30

Alibaba ületas ootusi, aktsia tõuseb

Alibaba tahab e-kaubanduse rolli vähendada.  Foto: EPA

Alibaba teatas täna oma eelmise kvartali tulemused, mis ületasid analüütikute ootusi, vahendab CNBC.

E-kaubandusgigandi käive tõusis eelmises kvartalis 54 protsenti. Headele tulemustele aitasid kaasa pilveteenuste ja digitaalmeedia äriüksused. Ettevõte teatas, et tõstab 2017. aasta käibe kasvu prognoosi 48protsendilt 54 protsendile.

Alibaba proovib leida uusi mooduseid, kuidas kasvada, sest e-kaubanduse turg hakkab Hiinas küllastuma. Alustatud on projektidega andmete, pilveteenuste, tehisintellekti ja logistika valdkonnas.

„Me investeerime andmekeskustesse ja innovatsiooni, et luua poolele miljardile kliendile, kes kasutavad nutitelefone, uus kasutuskogemus,“ ütles ettevõtte tegevjuht Daniel Zhang.

Eelmise aasta viimases kvartalis moodustas e-kaubandus Alibaba käibest 87 protsenti. Eelmine aasta samal ajal oli vastav näitaja 92 protsenti.

Käive ulatus kvartalis 53,2 miljardi jüaanini (7,76 miljardit dollarit). Analüütikud prognoosisid, et käive jääb 50,1 miljardi juurde, selgub Thomson Reutersi andmetest. Puhaskasum kasvas 43 protsenti, 2,57 miljardile dollarile (1 dollarit aktsia kohta).

Alibaba aktsia on New Yorgi börsi eelturul kallinenud täna 3,6 protsenti, 101,91 dollarile.

Viimastel kuudel on börsifirma juhid hakanud rääkima Alibabast kui andmefirmast. See viitab asjaolule, et ettevõtte juhtkond tahab e-kaubanduse strateegilist rolli tulevikus vähendada.

Hetkel kuum