Liina Laks • 22. veebruar 2017 kell 14:00

Pikaajaline põud tõi Brasiilias kaasa kohvikonflikti

Kohvioad  Foto: EPA

Brasiilia otsustas ajutiselt peatada sammu, millega oli plaanis kohvi importida. Põhjuseks on kohvifarmerite ja riigi lahustuva kohvi tootjate vastasseis, vahendas uudisteportaal Bloomberg.

Brasiilia president Michel Temer tegi otsuse väidetavalt pärast seda, kui sai raporti, mille järgi on Brasiilias piisavalt robusta kohvi varusid ning täiendav import halvendaks farmerite olukorda.

Veel esmaspäeval teatas põllumajandusminister Blairo Maggi, et riik lubab niinimetatud rohelise robusta importimist Vietnamist, põhjuseks lahustuva kohvi tootjate soov.

Brasiilias ligi kaks aastat väldanud põud on vähendanud robusta tootmist. Viimati püüdis Brasiilia kohvi importida 2016. aasta maikuus Peruust. Valitsus oli juba alla kirjutanud 400 tonni kohviubade importimisele, kuid farmerite protestide järel jäi see samm ära.

Brasiilia kodumaise robusta hind on alates novembri tipust langenud 22%, mis on kohvifarmerite olukorda veelgi halvendanud.

Londoni turul on robusta hind tõusnud viimase 12 kuuga lausa 53%, põhjuseks just tootjate probleemid, samal ajal kui araabika futuuride väärtus on tõusnud 26%.

Hetkel kuum