Tuntud investor soovitab panustada USA aktsiate langusele

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

Kuulus investor Jeff Gundlach ütles New Yorgis toimuval Sohni investeerimiskonverentsil, et panustab USA aktsiaturgude langusele, vahendab MarketWatch.

Gundlach soovitas investoritel müüa lühikeseks (panustada langusele) börsil kaubeldavat fondi SPDR S&P 500 ETF Trusti (SPY), mis järgib Standard & Poor’s 500 indeksit. DoubleLine Capitali asutaja soovitas panustada iShares MSCI arenevate turgude ETFi tõusule.

Gundlachi prognoos tuleb ajal, mil S&P 500 ja Nasdaq Composite on jõudnud uute rekorditeni. „Arenevate turgude hinnatase on kaks korda madalalmal kui S&P 500 indeksil, kui vaadata hinna ja käibe (pirce to sales) ning hinna ja raamatupidamisliku väärtuse (price to book) suhtarve,“ ütles Gundlach CNBC-le pärast konverentsil esinemist. Ta lisas, et tugev dollar annab põhjust arenevate turgude aktsiate madalale hinnatasemele. Samas on valuuta viimasel ajal nõrgenenud ning suurt tugevnemist ei ole Gundlachi sõnul oodata, vaatamata sellele, et Föderaalreserv on intressimäärasid tõstmas.

Tugevam dollar muudab dollarites võetud laenude teenindamise arenevate turgude riikidele kallimaks, mis omakorda survestab nende riikide varasid, näiteks aktsiaid.

Gundlach ütles, et USA aktsiaturge on kõrgemale viinud ka passiivse investeerimise buum. Ta arvab, et see trend peaks peagi pöörduma.

Sellel aastal on iShares MSCI arenevate turgude ETF kallinenud ligi 15 protsenti, SPY on samal ajal tõusnud 7,2 protsenti. Nasdaq Composite on lisanud 13,4 protsenti ja Dow on pakkunud 6,4protsendilist tootlust.

Hetkel kuum