Äripäev • 4. juuli 2017 kell 8:45

Akupõud viis Tesla langusesse

Tesla Roadster (esiplaanil) maailma suurimal elektriautode võidusõidul (WAVE frofee) Zürichis, Šveitsis.  Foto: Reuters/Scanpix

Tesla teatas eile teise kvartali tulemused, mis jäid oodatud numbritele alla. Investorid kukutasid Tesla aktsiat seepeale 2,5 protsenti.

Tesla seadis omale sihiks viia aasta esimese kuue kuuga tänavatele 47 000 kuni 50 000 elektriautot ja täitis napilt oma sihi. Teises kvartalis jõudis klientideni 22 000 uut masinat, mis teeb poolaasta tulemuseks 47 100 autot, vahendas uudisteagentuur Bloomberg. Kokku tootis Tesla esimesel poolaastal 51 126 masinat.

Tesla juhi Elon Muski hinnangul oleks kontsern ka terve plaani täitnud, aga paraku nappis neil akusid. Ettevõte tellib kallid 100 kWh võimsusega elektriakud teiselt tootjalt ja juunis jäi tarnimine 40 protsenti nõutule alla. Probleemid on nüüdseks lahendatud, kinnitas ettevõte.

Investorid reageerisid Tesla teadaandele müügiga. Kuna Tesla on omamoodi USA börsi staaraktsia, mis alates aasta algusest on tõusnud üle 70 protsendi, on investorite eufooria – ja sellega seotud ootused – väga kõrgel, nii et lihtsalt head tulemused ei pruugi neid rahuldada. Eile sulgus Tesla aktsia 2,49 protsenti madalamal kui eelmisel reedel – 352,62 dollari peal. Täna oli aktsia eelturul 0,37 protsendiga miinuses. Aktsia viimane suurem tipp oli 23. juunil, mil aktsia eest sai 383 dollarit. Sellest ajast alates on aktsia hind väikeste vahedega languses olnud.

Hetkel kuum