Liina Laks • 17. juuli 2017 kell 7:45

Ida-Euroopa võlakirjaralli pidurit ei leia

Mees Budapesti turul: palgakasv ja madal inflatsioon on Ida-Euroopa suurte fondihaldurite silmis taas atraktiivseks muutnud.  Foto: Reuters/Scanpix

Kohalikul valuutal põhinevad riiklikud võlakirjad – näiteks Poolas ja Ungaris – ei ole lõpetanud rallit ka Euroopa Keskpanga juhi Mario Draghi viimaste kommentaaride valguses, vahendab Bloomberg.

Poola ja Ungari võlakirjade aastane tootlus on jõudnud 6,7 protsendi juurde. Keskmiselt on nende riikide võlakirjade tootlus neli korda kõrgem kui näiteks Saksamaal ja see on pannud investoreid taas Ida-Euroopa poole vaatama. Nii BlackRock kui ka Allianz Global Investors teatasid, et nemad näevad võlakirjades väärtust. Morgan Stanley ja Credit Agricole'i analüütikud nimetasid möödunud nädalal Ida-Euroopat oma investeeringute lemmiksihtkohana.

Ida-Euroopa muudab atraktiivseks kosuv majandus – keskmiselt 2,85 protsenti. Lisaks aitab tugevnev euro kohalikel valuutadel ka USA dollari vastu tugevneda: nii Poola zlott kui ka Tšehhi kroon on aastaga kallinenud dollari suhtes 10 protsenti. Hoolimata järsust palgakasvust pole inflatsioon sellele sugugi järele jõudnud.

„Kui arenevate turgude võlakirjad hinnatakse ümber, siis Kesk- ja Ida-Euroopa võlakirjad jäävad tugevaks oma heade makromajanduslike näitajate tõttu,“ ütles Allianz Globali fondijuht Naveen Kunam.

Hetkel kuum