PRFoodsi tehingud puhusid aktsiale elu sisse

PRFoodsi juht Indrek Kasela.  Foto: Andres Haabu
Liina Laks • 16. august 2017 kell 12:00

Sel nädal teise kvartali ja esimese poolaasta tulemused avaldav PRFoods on lühikese ajaga kerkinud varjusurmast üheks Tallinna börsi popimaks aktsiaks.

PRFoodsi aktsia on aastaga ligi kolmandiku võrra tõusnud. Võimsaima hoo sai aktsia sisse augusti alguses, mil tegi paari päeva jooksul 25protosendise hüppe ning kaupleb täna 0,495 eurol (vt graafik allpool).

Samuti tõusis oluliselt kauplemisaktiivsus. Kui varem tehti aktsiaga päevas julgelt alla 10 tehingu, siis alates augustist on tehinguid päevas mitukümmend. Ka käibenumbrid on lakke tõusnud: kui tavapäraselt jäi PRFoodsi kauplemisaktiivsus ka parematel päevadel alla 10 000 euro, siis näiteks teisel augustil kaubeldi aktsiaga enam kui 65 000 euro väärtuses.

Sellele eelnes 1. augustil avalikuks tulnud teave, et PRFoods ostab ära käibelt hulga suurema Soome kalatööstusettevõtte Trio Trading AB. Tehingu suuruseks oli veidi enam kui kolm miljonit eurot, pluss järgneva viie aasta jooksul Soome müüjatele makstavad boonused.

Vaid mõni nädal varem, juuni lõpus, teatas PRFoods teisest suurtehingust: Suurbritannia ettevõtete John Ross Jr Ltd ja Coln Valley Smokery Ltd 15,4 miljoni euro suurusest ostuotsusest.

PRFoodsi juht Indrek Kasela teatel esialgu uusi suuri ülevõtmisi plaanis pole. Nüüd seisab ees ligi kaks korda suurema kontserni juhtimine: kui PRFoodsi käive oli mullu 47,4 miljonit eurot, siis Suurbritannia firmadest lisandub ühisesse käibesse ligikaudu 18 ning Triost ligikaudu 51 miljonit eurot, nii et Eesti börs sai omale hoobilt ligi 100 miljoni eurose käibega firma.

Hetkel kuum