Lauri Teder • 20. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Daimleri kasum sai skandaalidelt hoobi

Foto: EPA

Reedel oli Saksa autokontsern Daimler sunnitud tunnistama, et tööstust ikka veel valdav heitmeskandaal ja Mercedeste tehnilised probleemid põhjustasid kolmandas kvartalis kasuminumbrite olulise languse, vahendab Wall Street Journal.

Daimleri kolmanda kvartali puhaskasum vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 420 miljoni euro võrra. Investorite jaoks oluline näitaja EBIT - kasum enne intressimaksete ja maksude tasumist - kahanes 14%, vajudes 3,46 miljardile eurole. Kontserni kogutulu kasvas 6%, jõudes 40,8 miljardi euroni.

Kasumi languse põhjuseks oli nii euro kallinemine võrreldes teiste valuutadega kui ka sõidukite tagasikutsumise ja kohandamisega seotud kulud. Näiteks läks vigaste õhkpatjadega Mercedes-Benz sõidukite parandamine kontsernile maksma 230 miljonit eurot. Samuti pidi Daimler kulutama 223 miljonit eurot paljude oma diiselsõidukite parandamiseks või ümbervahetamiseks. Nimelt pole ka Saksamaa suurim autotootja jäänud puutumata 2015. aastal Volkswagen AG-st alguse saanud heitmekoguste varjamise skandaalist.

Daimleri Frankfurdi börsil noteeritud aktsia on reedel kella 18 paiku odavnenud ligi 1%.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt