Liina Laks • 8. detsember 2017 • 3 min
Jaga lugu:

Admiral Markets plaanib ka aktsiaid emiteerida

Admiral Marketsi juhatuse liige Dmitri Lauš ja tegevjuht Sergei Bogatenkov.
Admiral Marketsi juhatuse liige Dmitri Lauš ja tegevjuht Sergei Bogatenkov.  Foto: Admiral Markets

Elu Eesti börsil elavneb: rahvusvaheline veebipõhise kauplemisteenuse pakkuja Admiral Markets korraldab 5 miljoni eurose mahuga võlakirjaemissiooni.

Võlakirjade abil plaanib Admiral Markets kiiret kasvu jätkata ning ärimahtu suurendada. Grupi tegevjuht Sergei Bogatenkov ütles, et eesmärk on kolme aasta jooksul kolm korda suuremaks kasvada. Võlakirjadega kogutud raha läheb tema sõnul täies mahus ettevõtte omavahendite suurendamiseks.

Ohuks regulatsioonid

Bogatenkov ütles, et emissiooni mahuks panid nad seadusega lubatud maksimaalse suuruse. Viimase aastaaruande järgi teenis Admiral Markets kauplemistegevusest 23 miljonit eurot tulu ning aktsionäride omakapital ulatus 24,4 miljoni euroni. Et nad on vahepeal Bogatenkovi sõnul suuremaks kasvanud, siis on võimalik emissiooni teoreetiliselt 7 miljoni euro peale suurendada.

Bogatenkovi sõnul on neil kasvuruumi küllaga. Ettevõttel on kontor 16 riigis, prioriteetseteks turgudeks peab Admiral Markets Saksamaad, Suurbritanniat, Poolat, Hispaaniat. „Aga ka Eesti – peame olema jõulised ja edukad koduturul,“ rõhutas Bogatenkov.

Asutaja Dmitri Lauši hinnangul on ettevõtte kõige suuremad riskid seotud regulatsioonidega. Jaanuaris käivitub uus regulatsioonipakett MiFid II ning Lauši sõnul pole praegu kellelegi selge, kuidas või millisel määral see turuosalisi mõjutama hakkab.

„Praegu on väga palju ebamäärasust,“ nentis Bogatenkov. „Kuigi räägitakse, et Euroopa Liit on üks suur turg, siis tegelikult ikkagi on igal riigil oma seadused, mis riigiti erinevad.“

Lauš lisas, et kui praegu kulub regulatsioonide ja seadustega seotud kuludele ligikaudu 5 protsenti kontserni eelarvest, siis tema hinnangul võib see number tulevikus kasvada.

Uute võimaluste otsingud

Võimalusi näeb Lauš näiteks plokiahela tehnoloogias. „Analüüsime plokiahela süsteemi ja avame tulevikus mõned suunad. Järgmisel aastal võiksid juba esimesed pilootprojektid valmis olla,“ ütles Lauš.

Et plokiahela-projektidel edu oleks, tuleks aga ka riigil seadustega õlg alla panna. „Praegu pole riik plokiahela jaoks seaduste poolest valmis,“ nentis Lauš. Tema sõnul saaks süsteemi edukalt rakendada isikutuvastussüsteemide puhul – praegugi turul on juba olemas 3D-identifitseerimislahendused, mida Lauš kasutada sooviks. Samuti võiks tema hinnangul lisada ID-kaardile plokiahela-funktsiooni.

Ei välista aktsiaid

Kas Admiral Markets plaanib tulevikus ka aktsiaid emiteerida? „Miks mitte? Kindlasti,“ vastas Bogatenkov. Samas lisas ta, et enne kaht aastat see kindlasti ei juhtu. „Eestis on nii vähe börsiettevõtteid, tahaks lisa,“ ütles Lauš, kes avaldas lootust, et ka teised Eesti firmad julgemalt börsile läheksid. „Saan aru, et protsess on liiga raske, võtab palju aega, aga ehk saab tulevikus lisa,“ ütles Lauš.

Praegu on mehed rahul, et said võlakirjaemissioonidega börsile omamoodi järjepidevust tuua – nii emiteeris LHV võlakirju aastal 2015 (emissiooni maht 15 miljonit eurot, aastane intressimäär 6,5%), talle järgnes 2016. aastal Inbank (emissiooni maht 6,5 miljonit eurot, aastane intress 7%) ning nüüd astub sellesse ritta Admiral Markets.

8protsendine intress

Allutatud võlakirjade märkimisperiood algas täna ning kestab 19. detsembrini. Ühe võlakirja nominaalväärtus on 100 eurot ning Admiral Markets pakub aastaseks intressimääraks 8 protsenti. Bogatenkov ütles, et praeguste plaanide järgi saaks võlakirjadega kauplema hakata kõige varem 28. detsembril.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt