Äripäev • 18. detsember 2017 kell 18:45

Euroopa tahab krüptorahale päitsed pähe panna

krüptoraha ethereum  Foto: Shutterstock

Krüptoraha tänavune võidukäik paneb Euroopa riike muretsema, ning mitu kõrget poliitikut soovib krüptomünte reguleerima hakata.

Euroopa valitsused on mures, et krüptoraha populaarsuse tuules kasutatakse seda aina rohkem rahapesuks, terrorismi finantseerimiseks ja muu kuritegeliku eesmärgiga. Teisalt võib riikide mure olla seotud pigem asjaoluga, et krüptoraha võimaldab maksudest nihverdada ja see teeb riikidel meele mõruks.

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire ütles Bloombergile, et plaanib uurida kolleegidelt, kuidas bitcoini reguleerida. „Mulle see ei meeldi, see võib peita selliseid tegevusi nagu narkokaubandus ja terrorism,“ ütles Le Maire. Uudisteagentuuri teatel oleks ministril toetus Itaaliast olemas.

Initsiatiiv tuleb pärast seda, kui eurogrupp leppis möödunud reedel kokku, et on aeg rahapesuvastane seadus üle vaadata ning kehtestada nõuded ka krüptovaluutadega seotud ettevõtetele. Samal ajal teatas Saksamaa rahandusminister, et jälgib pingsalt krüptoraha arengut.

Deutsche Welle andmetel leppisid riigid reedel kokku muu hulgas järgnevas:- kauplemisplatvormid ja walleti-pakkujad peavad kliente identifitseerima;- pre-paid kaartide kasutamine muutub piiratumaks;- kohalikele õiguskaitseorganitele parem ligipääs näiteks kohalike pankade registritele.

Seadusemuudatuse vastu olid DW andmetel Suurbritannia, Malta, Küpros, Luksemburg ja Iirimaa, mis kartsid Hollandi poliitiku Judith Sargentini andmetel, et muudatused võivad nende majandust kahjustada.

Hetkel kuum